A szarvasmarhák is felelősek
- Dátum: 2016.09.26., 13:14
- állattenyésztés, fokhagyma, globális felmelegedés, környezetvédelem, metán, szarvasmarha, szén-dioxid, üvegházgáz, üvegházhatás
Az autók szén-dioxid kibocsátása köztudottan felelős az üvegházhatás felerősödéséért és ezáltal nagyban hozzájárul a globális felmelegedés folyamatainak felgyorsulásához. Kevesen gondolnánk csak, hogy a szarvasmarhák is termelnek üvegházgázt.
Mivel a szarvasmarha egy kérődző állat, miközben emészt nagy mennyiségű metántól szabadul meg böfögéssel. A szakemberek szerint pedig ez a gázmennyiség is éghajlat károsító hatással bír.
Annak érdekében, hogy a szarvasmarha tenyésztés éghajlatbarát módon valósuljon meg, csökkenteni kellett a tehenek emésztése közben termelődő metán mennyiséget. Ezt pedig a szakemberek nem mással, mint a fokhagyma segítségével érték el. A fokhagyma egyik összetevője ugyanis kivonja a hidrogént a táplálékból emésztés közben így csökken a felszabaduló metán mennyisége is.
A természetazonos hatóanyagot a tehenek táplálékához keverik, amely a tehenek gyomrában fejti ki hatását: elvonja a metán termelődéshez szükséges hidrogént.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Mi is pontosan a ragadós száj- és körömfájás?

Az utóbbi időben a ragadós száj- és körömfájás lett az új COVID, annak ellenére, hogy csak az állatok egy részére veszélyes. Mindenhol erről hallani, korlátozások kerültek bevezetésre, például elmaradt a veszélyhelyzet miatt a Gerecse nevű népszerű teljesítménytúra is. Azonban milyen gazdasági károkat okoz az állattenyésztésben, hogyan terjed, milyen tünetei vannak és hogyan előzhető meg?
Fenntarthatósági témahét

A fenntarthatóság napjaink egyik legfontosabb témája, amely mind az egyének, mind a vállalatok, mind pedig a kormányok szintjén egyre nagyobb figyelmet kap. A következőkben úgy gondoltam, ez annyira kiemelt téma – nemcsak ezen a héten – hogy írok a fenntarthatóságról.
Árvacsalán, a kerti gyom ereje

Megannyi gyomot próbálunk kiirtani a kertben, udvarban, pedig többségük hasznos gyógynövény, ilyen az árvacsalán is.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.