Lejárt a margarinok ideje...?
Nemrégiben a margarinok még óriási népszerűségnek örvendtek, és az egészséges táplálkozás fontos elemének tekintették. Úgy vélték, hogy az alacsonyabb zsírtartalom miatt jóval egészségesebbek a vajnál, arról nem is beszélve, hogy könnyebben kenhető a vajnál, és tartósabb is. Aki már idősebb, mint 25-30 éves, az emlékezhet a margarinok virágkorára, amikor műanyag dobozban rengeteg fajta közül választhattunk, és megtaláltuk ezeket minden háztartás hűtőjében.
Manapság ez a tendencia már megszűnt,úgy is mondhatnánk, hogy "visszaálltunk a régi kerékvágásba". Újra inkább vajat vásárolnak az emberek, igénylik a régi, klasszikus ízeket. Arra is rájött a világ, hogy a magasabb kalóriaérték mellett is egészségesebb a vaj, mint a margarin. A híres kísérletet pedig a legtöbben ismerik, amikor a hangyák által közkedvelt területre margarint tettek, várva a kicsi lények reakcióját. Az okos hangyák pedig, ahelyett, hogy megszállták volna a margarint, mint a többi élelmiszert, nagy ívben kikerülték azt és elmasíroztak mellette. Ekkor sokan elgondolkodtak: biztos, hogy a növényi margarin jó megoldás? Persze, hogy nem, igazuk volt.

No de mi az, ami mégis megmaradt a régi szokásrendszerből? Igaz, hogy a kenyérre a legtöbb esetben már mást kenünk, de a sütéshez, legyen szó akár édes, akár sós süteményekről, a legtöbb nő még mindig a kockamargarint használja. Hogy ez mennyivel jobb, mint kenyérre tenni, és mennyivel egészségesebb a sütőmargarin, mint a kenhető, mindenkinek a saját belátására és ötletére bízzuk - mindenesetre érdemes elgondolkodni rajta. A mi véleményünk az, hogy inkább legyen magasabb a kalória- és zsírtartalom, és ennek megfelelően fogyasszunk valamivel kevesebbet az ételből, mint hogy egészségtelen összetevőket fogyasszunk.
Mit együnk kánikulában? – A legjobb ételek a forró nyári napokra
A nyári kánikula komoly kihívást jelenthet a szervezet számára. Amikor a hőmérséklet tartósan 30 Celsius-fok fölé emelkedik, testünk fokozott igénybevételnek van kitéve.
Zöldségek a magasban – hogyan kertészkedhetünk panellakásban?
Sokan úgy gondolják, hogy a zöldségtermelés azok kiváltsága, akik saját udvarral vagy veteményessel rendelkeznek. Holott az elmúlt években egyre népszerűbbé vált a lakáskertészkedés, amelynek köszönhetően ma már számos panel körül alakult ki valóságos zöld oázis.
Friss ízek az ablakpárkányról
A lakásban nevelt növények nemcsak dekoratívak, hanem a mindennapi főzés során is hasznosak lehetnek. A friss fűszernövények és ehető zöldek egész évben kéznél vannak, miközben természetesebbé és kellemesebbé teszik az otthoni környezetet.
Ehető gyomnövények
A gyomnövények többségére gyakran bosszantó betolakodóként tekintünk, pedig számos fajuk értékes tápanyagforrás és sokoldalúan felhasználható a konyhában. Az ehető vadnövények újrafelfedezése nemcsak az egészséges táplálkozást, hanem a fenntarthatóbb életmódot is támogatja.
Mi az az ásványi anyag, és miért nélkülözhetetlen a szervezetünk számára?
Vannak bizonyos anyagok, amelyekre szó szerint szükségünk van a működéshez, ilyenek az ásványi anyagok is.