Menü

A mulcs ápolja a földet - ne pazaroljuk el!

Itt a szezonja a fűnyírásnak és a különböző kerti munkáknak. Nem is tudjuk, hogy a nyírt fű, valamint a faágak elégetésével, zöldhulladékként való elhelyezésével mennyi értékes anyagot pazarolunk el. 

A nyírt fűnek ugyanis semmi keresnivalója nincs szemeteszsákokban, s a faágakat sem kellene elégetnünk. (Nyáron ez egyébként is tiltott a legtöbb helyen, noha a szabályozást sokan felelőtlenül figyelmen kívül hagyják.) 

A mulcsozás hagyományosan egyszerű talajtakarást jelent, melynek számtalan előnye régóta ismert. A nyírt fűből, faaprítékból készült mulccsal fedett talaj jobban megőrzi nedvességtartalmát, a talajlakók könnyebben át tudják járni, így a talaj szerkezete lazább lesz, átszellőzése hatékonyabb; a benne zajló lebontó folyamatokhoz is töb boxigén áll rendelkezésre.

A mulcs kiválóan alkalmazható az udvar téglázott/betonozott részeire, valamint olyan helyeken, ahol nem férünk oda a kaszával, fűnyíróval, mulcsozás után ugyanis már nem is kell füvet vágnunk.

Ha konyhakert művelésére szánjuk el magunkat, ennek előkészítéséhez is hasznos a mulcs terítése.

A mulcs olyan a föld számára, mint bőrnek a testápoló: kiválóan ápolja-táplálja azt, és megvédi a kiszáradástól. Akkor hát miért pazarolnánk el? Környezetvédelmi szempontból is fontos lehet az újrahasznosítás: zsákokba helyezve csak pazaroljuk, használjuk a szemeteszsákokat és még több szemetet termelünk. 

Fotó:
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?