Menü

A mulcs ápolja a földet - ne pazaroljuk el!

Itt a szezonja a fűnyírásnak és a különböző kerti munkáknak. Nem is tudjuk, hogy a nyírt fű, valamint a faágak elégetésével, zöldhulladékként való elhelyezésével mennyi értékes anyagot pazarolunk el. 

A nyírt fűnek ugyanis semmi keresnivalója nincs szemeteszsákokban, s a faágakat sem kellene elégetnünk. (Nyáron ez egyébként is tiltott a legtöbb helyen, noha a szabályozást sokan felelőtlenül figyelmen kívül hagyják.) 

A mulcsozás hagyományosan egyszerű talajtakarást jelent, melynek számtalan előnye régóta ismert. A nyírt fűből, faaprítékból készült mulccsal fedett talaj jobban megőrzi nedvességtartalmát, a talajlakók könnyebben át tudják járni, így a talaj szerkezete lazább lesz, átszellőzése hatékonyabb; a benne zajló lebontó folyamatokhoz is töb boxigén áll rendelkezésre.

A mulcs kiválóan alkalmazható az udvar téglázott/betonozott részeire, valamint olyan helyeken, ahol nem férünk oda a kaszával, fűnyíróval, mulcsozás után ugyanis már nem is kell füvet vágnunk.

Ha konyhakert művelésére szánjuk el magunkat, ennek előkészítéséhez is hasznos a mulcs terítése.

A mulcs olyan a föld számára, mint bőrnek a testápoló: kiválóan ápolja-táplálja azt, és megvédi a kiszáradástól. Akkor hát miért pazarolnánk el? Környezetvédelmi szempontból is fontos lehet az újrahasznosítás: zsákokba helyezve csak pazaroljuk, használjuk a szemeteszsákokat és még több szemetet termelünk. 

Fotó:
Pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.