Átadták a Visszafogadó Munkahely Díjat a Dél-Dunántúlon
- Dátum: 2015.04.21., 15:30
- anyaság, apaság, családbarát, Dél-Dunántúl, diszkrimináció, egyensúly, GYED, gyermekfelügyelet, gyermekvállalás, GYES, iskolakezdési támogatás, kismamák, magánélet, munka, munkahely, munkáltató, munkavállaló, Pécs, részmunkaidő, visszafogadó munkahely
Van olyan munkahely, amelyik visszavárja a kisgyerekes anyákat a GYED- és GYES után, ráadásul igyekszik teljesen családbarát környezetet biztosítani munkavállalói számára. Ilyen munkáltatókat helyezett fókuszba a Visszafogadó Munkahely Díj, amelyet a Jól-Lét Közhasznú Alapítvány, az ország első anyabarát munkaközvetítő és tanácsadó műhelye hirdetett meg.
A pályázatot nemcsak országos, hanem regionális szinten is kihirdették, hogy a munkavállalók láthassák, melyek azok a helyi cégek, szervezetek, amelyek valóban családbarát módon működnek. A díj már csak azért is hiteles, mert nem maga a munkáltató pályázhatott, hanem a munkavállalók jelölhették munkahelyüket, amennyiben úgy érezték, hogy az támogatja a munka és magánélet egyensúlyát, valamint valóban visszavárja a nőket (és akár a férfiakat!) a GYES, GYED lejárta után.
Dél-Dunántúlon a pécsi Buw Hungary Kft. nyerte a díjat, amelyet 2015. április 10-én adott át számára a döntéshozó Pécsimami Közhasznú Egyesület a Jól-Lét Alapítvánnyal karöltve. A díjátadóval egybekötött rendezvény célja az volt, hogy megismertesse a nőket ért diszkriminációs eseteket, és ezzel ellentétben pozitív példával, jó gyakorlatokkal és elméleti háttérrel szolgáljon.
A Buw munkahelyi gyakorlatai valóban példamutatóak, így jól megérdemelten nyerték el a díjat. A munkavállalóik 50%-a részmunkaidőben dolgozik (noha a részmunkaidős állások a régióban mindössze a pozíciók 12,3%-át teszik ki). A munkavállalóik 20%-a kisgyerekes, és minden esetben visszavárják a GYED-en, GYES-en lévőket. Amennyiben hosszabb ideig vannak távol, úgy újra el kell végezniük a kezdő képzést, mert a cég élete hónapról hónapra annyit változik. Onnantól viszont tárt karokkal fogadják a munkavállalót a korábbi munkahelyén, ahol igyekeznek átvenni a német anyacég családbarát munkahelyi gyakorlatait. Ilyen például a kedvezményes gyermekfelügyeleti lehetőség a nyári szünetben, amikor 10%-os térítés ellenében akár 6 héten át oldja meg a Buw a gyermekfelügyeletet. De van olyan munkavállaló, aki beviszi a gyermekét dolgozni, amennyiben ezt össze tudja egyeztetni a munkával. Továbbá közös rendezvényeket szerveznek az egész családnak, hogy a munkavállaló családja megismerhesse a kollégákat és a munkakörnyezetet, pl. közös céges bulik, üdülések. A Buw iskolakezdési támogatási juttatást biztosít az alkalmazottainak, de a családon túli érzékenyítésre is hangsúlyt fektet. Többek között a pécsi Dóri Háznak szerveztek adománygyűjtő akciót, akik súlyosan beteg gyermekeknek biztosítanak otthoni környezetet az utolsó időszakban. Ebből is látszik, hogy a társadalmi felelősségvállalás mind mikro, mind makrokörnyezetben megjelenik a Buw számára.
Gellén Nóra, a Pécsimami elnöke kiemelte, hogy nem csak a díjazottnak jár az elismerés, hanem minden munkáltatónak, akit a munkavállalói jelöltek a díjra, hiszen ez azt jelenti: személyes tapasztalatuk van arról, hogy munkahelyük családbarát. Kövessék még sokan a példájukat!
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.