Menü

Ezt próbáld ki! - ökölvívás

  • Dátum: 2015.03.19., 08:34

Iszonyatosan kemény sportról van szó, de a sokszor hangoztatott közvélekedéssel ellentétben egyáltalán nem durva időtöltés.

Aki megállja a helyét bokszolóként, annak nincs gondja az erőnléttel. Az ökölvívás hihetetlenül komoly fizikai, állóképességi felkészültséget igényel, ugyanakkor a mentális oldaláról sem szabad megfeledkezni. Sokan azt gondolják, hogy a boksz az, hogy két ember püföli egymást a ringben, holott valójában ez egy igazi taktikai csata, amely során a fizikai paraméterek (erő, gyorsaság, állóképesség) mellett a koncentráltság, a tudatosság és a taktika is megütközik egymással.

Az ökölvívást hazánkban is sokan űzik versenyszerűen, ugyanakkor ott vannak az úgynevezett hobbisták, akik nem lépnek ringbe, de bokszedzéseket végeznek. Az ő edzéseik nagyjából ugyanazokat az elemeket tartalmazzák, mint a versenyzők tréningjei, de természetesen az egymással való mérkőzés finomabb keretek között zajlik. (A finomabb kifejezés csak a magasabb szinttel való összehasonlításban állja meg a helyét, az utcáról beesve bárki könnyedén a padlón találná magát egy hobbista elleni gyakorlás közben.)

Az ökölvívás mondhatni egyidős az emberiséggel, és természetesen a mai modern sport kialakulásánál is ott volt. Olimpiai sportágról van szó. Érdekesség, hogy az amatőr és a profi ökölvívás világa mekkora eltérést és különbséget mutat. Előbbi is népszerű, de a legjobbak dollármilliókért lépnek ringbe és a fél világ nyomon követi meccseiket. Ebben a világban világsztárok születnek.

Visszatérve a hobbi és amatőr bokszra, voltaképpen bárki belevághat. A gyerekeknek 13 éves kor felett ajánlják, persze az edzéseket el lehet előbb is kezdeni. Mindenképpen szükséges az alap állóképesség megszerzése, illetve a különböző technikák elsajátítása. Mint említettük, a hobbistáknál nincs durvulás, sérülések persze becsúszhatnak, de összességében nem a másik legyőzése a cél, hanem a fejlődés. Persze nem való mindenkinek, hiszen aki retteg az ütésektől, annak nem feltétlenül helyes választás, ugyanakkor a (kisebb) félelem legyőzésére is jó lehet. Bokszklubot szinte minden nagyobb városban találunk, és biztosak lehetünk benne, hogy a legtöbb helyen örülnek az új jövevényeknek, érdeklődőknek.

Fotó:
pixabay.com

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.