Menü

Milyen elektromos fogkefét válasszunk?

Ma már nagyon sokan használnak elektromos fogkefét, elsősorban nem a lustaság, hanem a hatékonyság miatt. Persze egyáltalán nem mindegy, milyet választunk az utóbbi időben igencsak nagyra hízott piacról.

Ember legyen a talpán, aki előképzettség, tapasztalat és/vagy tanács nélkül tud magának elektromos fogkefét választani. Hihetetlenül sok fajta van, rengeteg adattal, specialitással, különböző fejekkel. Az árkategória is széles, a néhány ezres típustól indulva egészen a közel százezres ezres darabokig juthatunk böngészés közben. Az ár persze lehet becsapós is, hiszen nem mindegy, hogy mennyi fej van az alapcsomagban, illetve természetesen az sem, hogy a pótfej mennyit kóstál.

Az elektromos fogkefét mindig úgy reklámozzák, hogy hatékonyabban tisztítja a fogakat. Ez igaz is, de hozzá kell tenni, hogy a hagyományos módszerrel is elérhető a kívánt védőhatás, csak úgy jobban meg kell dolgozni és ügyesebbnek kell lenni. A jobb, modernebb elektromos fogkefék nemcsak rezegnek, hanem a fejkialakításuk is igyekszik minél nagyobb felülete hatókörébe vonni. Emellett a fogkefék „okosodnak” is, abból a szempontból, hogy különböző úton módon igyekeznek a megfelelő időtartamú mosásra rábírni minket (ez a tulajdonság egyébként igen hasznos, különösen gyerekeknél). Az időt az egyik csipogással, a másik digitálisan jelzi, s akad olyan készülék is, amely érzékeli, ha túlságosan rányomtuk a fejet a fogunkra/ínyünkre.

A hatékonyság és a biztonság mellett fontos a kényelem, valamint az, hogy mennyit bír az aksi. Úgy mint a mobiltelefonoknál, az elektromos fogkefék esetében is elég fárasztó és idegőrlő, ha az eszközt sokat kell tölteni. Ezek mellett a tartósság sem elhanyagolható, egy megbízható elektromos fogkefének körülbelül öt-hat évig bírnia kell a strapát.

A tapasztalatok szerint – mint oly sok más terméknél – nem a méregdrága kefe a legjobb, 4-5 ezer forintért is lehet használható, 10 ezerből pedig kitűnő minőségű darabot kapni.

Fotó:
pixabay.com

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.

A fejfájások típusai - A legtöbb kezelhető

A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz; alig van olyan ember, aki élete során ne találkozna vele. Becslések szerint Magyarországon körülbelül egymillió migrénes van, és ennél is nagyobb azok száma, akik a visszatérő fejfájás egyéb formáiban szenvednek.