Menü

Házi praktikák herpesz ellen

A herpesz a világ egyik legelterjedtebb fertőző betegsége, amelyet ha egyszer elkapunk, szabadulni tőle már nem lehet. Viszont a sebes, gennyes kis hólyagok kialakulását megelőzhetjük néhány egyszerű, minden háztartásban fellelhető szerrel.

A herpesz vírus az úgynevezett Herpesz szimplex I-es típusú változata főleg az ajkakon, vagy azok körül, esetleg orr tövében, jelenik meg. A II-es típusú már ennél sokkal rosszabb helyen üti fel a fejét, mert a nemi szerveket támadja.

Most, az I-es típusú vírus kezelésének, megelőzésének módját ismertetnénk.

A herpesz általában akkor jelentkezik, amikor az immunrendszerünk legyengült, kimerült állapotban van. Ha állandó fáradtság, erős stressz, láz gyötör minket, akkor a szervezetünk egyszerűen nem bírja tovább és a herpesz megjelenésével jelez. Persze ez csak azokra vonatkozik, akiknek a szervezetében ott bujkál ez a vírus. Ami egyébként kiirthatatlan, mert az orvostudomány egyszerűen nem talált még rá megfelelő gyógymódot.

Ha a herpesz felszínre akar törni, akkor általában égő fájdalmat, kellemetlen bizsergést érzünk az ajkainkon és ki is pirosodhatnak. Aztán megjelennek az apró kis vörös hólyagok, majd amikor kifakadnak sárgás, gennyes pörköt hagynak maguk után.

Nos, már a fájdalom, a bizsergés megjelenésekor érdemes néhány házi praktikát bevetni. Például az ecet igen hatékony módja annak, hogy a hólyagok ne bújjanak elő, vagy ne fakadjanak ki, inkább húzódjanak vissza. Nem kell mást tenni, mint egy fülpiszkát ecetbe mártani és ezzel alaposan bedörzsölni az adott felületet. Biztosan kellemetlen, csípő, maró érzést hoz majd az ecsetelés, de naponta háromszor ismételve akár másnapra eltüntethetjük a kellemetlen látogatókat.

A jegeléssel párosítva még gyorsabb eredményt érhetünk el.

Jó megoldás lehet a teafaolajos, vagy citromfűolajos ecsetelés is. Ezeket olívaolajban, kókuszzsírban elvegyítve kenjük a fájdalmas részre, és naponta háromszor ismételjük meg. Mindkét olaj igen erős vírusölő, ráadásul fertőtlenítenek is.

A szakemberek még azt is tanácsolják, a herpeszre hajlamosak fogyasszanak rendszeresen cinket, ez ugyanis meggátolja a vírus szaporodását.

Fotó:
pixabay.com

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.