Menü

Tégy a stressz ellen!

A stressz rossz, energiapazarló, ráadásul árt az egészségnek is. Elkerülését persze könnyebb mondani, mint csinálni. Másoknak hogy sikerül?

Megfigyelhető, hogy az emberek manapság sokkal több dolog miatt dühöngenek, lesznek mérgesek. Türelmetlenek és nyugtalanok vagyunk, sokszor bizony egészen nevetséges helyzetekben.

Mindez valószínűleg szoros összefüggésben van azzal, hogy napjainkban rengeteg és egyre több és több inger éri agyunkat. A minket nap mint nap bombázó különböző információk, a mindennapi tevékenységek összes hozadéka, a munka, a család, a környezet terhelő hatásainak összessége rengeteg embert sodor robbanás közeli állapotba. Míg mások nyugodtak, kiegyensúlyozottak tudnak maradni. Vajon hogy csinálják?

Nyilvánvaló, hogy általános recept nincs, viszont több olyan jó tanács, módszer is akad, ami segíthet.

Először érdemes felállítani életünk fontossági sorrendjét. Ha a helyes értékek alapján rangsoroljuk a körülöttünk lévő dolgokat, máris láthatjuk, hogy a legtöbb problémánknak kicsi, vagy egyáltalán nincs is jelentősége. Azonnal, egy csapásra megszabadulhatunk egy csomó lelki tüskétől.

Ha haladunk a nagyobb, komolyabb gondok felé érdemes a megoldáson agyalni és nem magán a bajon. A másik megoldás lehet, ha az adott negatívumot egy az élet más területéről „elővett” pozitívummal próbáljuk semlegesíteni.

Az sem megoldás, ha elhanyagoljuk, elbagatellizáljuk a megoldásra váró dolgokat, ugyanakkor ne feledkezzünk meg életünk örömteli részéről, semmiképpen se kicsinyítsük le azok jelentőségét.

A stressz elleni tudatos harc segít egészségesebbé és fittebbé válni, hiszen a stressz nemcsak a különböző betegségek kialakulásának az esélyét növelheti, hanem energiát vesz el, fáradékonyabbá is tesz.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.