Menü

Tavaszi fáradtság helyett tavaszi zsongás

A tavasz az újjászületés erejét hozza el életünkbe, növekvő életkedvet és vitalitást csempészve hétköznapjainkba. De a lendület és az energia átvétele nem mindig zökkenőmentes a téli hónapok után.

A „tavaszi zsongással” nem könnyű lépést tartani, főleg ha a téli időszakban szerveztünk ásványianyag- és vitaminraktárai kimerültek.

A tavaszi fáradtság jellemző tünetei: a megnövekedett alvásigény, alvászavarok, lehangoltság, és sokszor a figyelemzavar is. Azonban a tavaszi fáradtság megelőzhető, de már a téli hónapokban érdemes figyelnünk arra, hogy ne hagyjuk energiakészleteinket teljesen kiürülni. Persze természetes, hogy átvesszük az évszak ritmusát, visszahúzódunk, befelé fordulunk, ugyanakkor bizonyos fokú aktivitási szintet is érdemes fenntartani a téli hónapok ideje alatt is.

A D-vitamin hiány legismertebb tünete a lehangoltság, napsütés hiányában télen ezt tudatosan kell pótolnunk, ha erre figyelünk, akkor tavasszal szervezetünk könnyebben tart lépést a természet ritmusának változásaival (több napsütés, változó légnyomás, hosszabb nappalok).

A C-vitamin bevitelt fokozhatjuk csipkebogyó, hibiszkusz illetve citrusfélék fogyasztásával. Az alapvető fontosságú C-vitamin mellett, olyan a népi gyógyászat hagyományaiból ismert energetizáló növényeket is bevethetünk a tavaszi fáradtság ellen, mint például a búzafű, a lucerna illetve a zabfű.

A búzafű regeneráló, méregtelenítő hatással bír, így fontos része lehet egy komplex tisztító kúrának a tél végén. Számos fontos ásványi anyagot, vitamint és enzimet is tartalmaz. A lucerna vitamin- és szerves vasforrás így jelentős energiatöbblettel láthatja el szervezetünket. Ezeket a növényeket szárítmányok formájában tudjuk fogyasztani, melyek az év minden időszakában elérhetőek.

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.