Természetes kozmetika
- Dátum: 2014.02.24., 13:19
- bionom kozmetikus, bőrápolás, natúr kozmetikum, összetevők, vitaminok
Egyre több fórumon hívják fel figyelmünket a természetes bőrápolásra. Főleg télen nagyon fontos a hidratálás, és vitaminok pótlása, ám ezt lehetőleg ne szintetikus táplálékkiegészítők fogyasztásával tegyük meg.
A legfontosabb, hogy káros anyag mentes kozmetikumokat használjunk, mivel a bőrápoló termékek összetevői szinte közvetlenül (nincs kiválasztási folyamat) felszívódnak, és a nyirokkeringésbe kerülnek. Bőrünk állapota szervezetünkben zajló alapvető folyamatokat tükrözi, például táplálkozási szokásainkat. Nagyon fontos bőrünk egészségének megőrzésében is a folyadékpótlás, megfelelő hidratáltság, és a következő vitaminok: A, E, C, és D-vitamin. Természetes módon ezeket a vitaminokat többek között savanyú káposzta, olajos magvak, illetve hidegen sajtolt olajok fogyasztásával pótolhatjuk.
Egyébként ma már bionom kozmetikusokat is fel lehet keresni, akik a természetes bőrápolás fő képviselői. Egy bionom kozmetikus csak természetes, natúr, legfőképpen biokozmetikumokat használ. Továbbá ezek a szakemberek életmóddal kapcsolatos tanácsadással is foglalkoznak, az otthoni bőrápolás terén is tudnak útmutatást adni.
Egyébként a kozmetikumok között különböző szinteket különböztetnek meg a szakemberek. A vegyi kozmetikumokhoz képest a natúr kozmetikumok jelentik a következő szintet, amit már bizonyos alapanyagok korlátozása, tiltása jellemez. A biokozmetikumokat külső tanúsítványi rendszeren keresztül minősítik, legfőbb kritérium hogy az összetevők 90%-a mezőgazdasági eredetű. A biodinamikus kozmetikumokra pedig még szigorúbb szabályok érvényesek, például csak gyógynövény preparátumokat lehet használni előállításukhoz.
Ha laikusként nem igazodunk ki a témában a következő alapvetést érdemes szem előtt tartanunk, a szakemberek többsége elsősorban az alábbi kozmetikai összetevőktől intenek óvva minket: kőolaj származékok (például: paraffin), parfüm, illetve alkohol.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.