Menü

Természetes kozmetika

Egyre több fórumon hívják fel figyelmünket a természetes bőrápolásra. Főleg télen nagyon fontos a hidratálás, és vitaminok pótlása, ám ezt lehetőleg ne szintetikus táplálékkiegészítők fogyasztásával tegyük meg.

A legfontosabb, hogy káros anyag mentes kozmetikumokat használjunk, mivel a bőrápoló termékek összetevői szinte közvetlenül (nincs kiválasztási folyamat) felszívódnak, és a nyirokkeringésbe kerülnek. Bőrünk állapota szervezetünkben zajló alapvető folyamatokat tükrözi, például táplálkozási szokásainkat. Nagyon fontos bőrünk egészségének megőrzésében is a folyadékpótlás, megfelelő hidratáltság, és a következő vitaminok: A, E, C, és D-vitamin. Természetes módon ezeket a vitaminokat többek között savanyú káposzta, olajos magvak, illetve hidegen sajtolt olajok fogyasztásával pótolhatjuk.

Egyébként ma már bionom kozmetikusokat is fel lehet keresni, akik a természetes bőrápolás fő képviselői. Egy bionom kozmetikus csak természetes, natúr, legfőképpen biokozmetikumokat használ. Továbbá ezek a szakemberek életmóddal kapcsolatos tanácsadással is foglalkoznak, az otthoni bőrápolás terén is tudnak útmutatást adni.

Egyébként a kozmetikumok között különböző szinteket különböztetnek meg a szakemberek. A vegyi kozmetikumokhoz képest a natúr kozmetikumok jelentik a következő szintet, amit már bizonyos alapanyagok korlátozása, tiltása jellemez. A biokozmetikumokat külső tanúsítványi rendszeren keresztül minősítik, legfőbb kritérium hogy az összetevők 90%-a mezőgazdasági eredetű. A biodinamikus kozmetikumokra pedig még szigorúbb szabályok érvényesek, például csak gyógynövény preparátumokat lehet használni előállításukhoz. 

Ha laikusként nem igazodunk ki a témában a következő alapvetést érdemes szem előtt tartanunk, a szakemberek többsége elsősorban az alábbi kozmetikai összetevőktől intenek óvva minket: kőolaj származékok (például: paraffin), parfüm, illetve alkohol.

Fotó:
pixabay.com

Mit tegyünk éjszakai köhögés ellen?

Az éjszakai köhögés több okból is kialakulhat, lehet szezonális megfázás, arcüreg- vagy mandulagyulladás, esetleg a fűtési szezonra jellemző száraz levegő vagy akár asztma, allergia miatt. Ha a tünetek tartósan fennállnak, orvosi segítséghez kell fordulni.

Az elliptikus tréner több fantasztikus hatása

Sokak számára a mindennapi futás fájdalmakhoz, sérülésekhez vezethet. Ennek megakadályozása érdekében az aktív helyreállítási edzéseket érdemes beépíteni a futóprogramba, ez ugyanis ad egy kis szünetet, kicsit változtat a rutinon, ez pedig segít fenntartani a motivációt.

A szem védelmét szolgáló vitaminok

A mindennapok során számos tényező veszélyeztetheti szemeink egészségét, így a száraz, meleg levegő, a dohányfüst, a huzat és a képernyő előtti munkavégzés, sőt a stressz is. Az ártalmas külső hatásokkal szemben sokat tehetünk, ha odafigyelünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Melyek azok a vitaminok, nyomelemek, amelyek szemünk egészsége szempontjából nélkülözhetetlenek?

Jelek, melyek vitaminhiányra utalnak

A vitaminhiánynak számtalan jele lehet: hajunk, körmünk, bőrünk mind árulkodhatnak hiánybetegségről. Szerencsére azonban van megoldás. Összeszedtük a leggyakoribb hiányállapotokat, valamint, hogy mit érdemes fogyasztani ilyen esetben.

Tünetek, amik a túl magas vasszintre hívja fel a figyelmet

A szervezetben a ferritin tárolja a vasat, így az alacsony szintje vashiányra, a magas pedig a vasraktárak fokozott telítettségére utalhat.