Menü

Kézápolás télen

A tél, a fagyos idő, a szél komoly megterhelést jelent az arcunknak, a nyakunknak, a kezünknek, ahol vékonyabb és érzékenyebb a bőrünk. Épp ezért különösen fontos, hogy gondoskodjunk ezen testrészeink ápolásáról a hideg időjárásban.

Kezeink ápolása a zimankóban kiemelt figyelmet kap. Sokan szenvednek attól, hogy az erős hőmérséklet ingadozás, a szél, a fagy miatt kipirosodik, kiszárad, kirepedezik a kezükön a bőr. Valamennyi tünet fájdalmas, kellemetlen és kényelmetlen.

A legfontosabb, hogy mielőbb megszabaduljunk ezektől a tünetektől, hogy hidratáljuk a bőrünket. A szakemberek azt tanácsolják, először is érdemes elvégezni egy bőrradírozást. Nem muszáj speciális arcradírt vásárolni ehhez, hanem otthon is elkészíthetjük az ehhez szükséges anyagot. Egy kanál olívaolajat egy kanál cukorral összekeverve remek bőrradírt kapunk, de a tengeri sós változatban sem fogunk csalódni. Miután az olajos, cukros/sós masszával alaposan bedörzsöltük a kezeinket, langyos, szappanos vízzel öblítsük le.

Ebben a formában a kézbőrünk már sokkal könnyebben tudja felvenni a hidratáló készítmények tápanyagait. Aztán jöhet a hidratálás. A krémek palettája gyakorlatilag végtelen, ám érdemes minél természetesebb készítményt választani. A sheavaj natúr formában kiváló hidratáló, sőt vizes kézre felkenve különösen hatékony. Ha mást szeretnénk, akkor próbáljunk olyat választani, ami lehetőleg bőrnyugtató, esetleg gyulladás csökkentő hatású és gyógynövényes krém.

Az olívaolaj, az aloe vera önmagában is segít. Ha már nagyon odavan a kezünk, akkor próbáljuk ki, hogy éjszakára alaposan bekenjük valamilyen zsíros, hidratálóval a bőrünket, vékony cérnakesztyűt húzunk és reggelig nem válunk meg tőle.

Próbáljunk odafigyelni arra is, hogy mosogatáskor, takarításkor húzzunk gumikesztyűt, így is kímélni tudjuk az érzékeny bőrfelületeket. A vegyszerek egyébként is ártalmasak a bőrnek.

Fotó:
pixabay.com

Az ínhüvelygyulladásról

Az ínhüvelygyulladás (tenosynovitis) világszerte emberek millióit érintő fájdalmas és hátráltató mozgásszervi betegség, ami a test különböző részein jelentkezhet. Leggyakrabban a csuklók, az ujjak inai, valamint az Achilles-ín érintett.

A balkezességről

A balkezesség kialakulásának pontos okát még nem sikerült teljesen feltárni. Sokan az agyféltekék dominanciájával magyarázzák: a jobbkezeseknél a racionális gondolkodásért felelős bal agyfélteke, míg a balkezeseknél a „művészi” jobb agyfélteke domináns. Van, aki szerint ennek köszönhető, hogy a balkezesek között nagyobb a művészi tehetséggel megáldottak aránya.

Az UV-sugárzás veszélyei

Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.

A nevetés jótékony hatásai

Kitörő kacaj, elfojtott nevetés, röhögőgörcs, csendes rötyögés, vihorászás, szolid mosolygás. Hívhatjuk bárhogy, nevetni mindannyian szeretünk, hiszen ezzel a reakcióval az örömünket, a vidámságunkat fejezzük ki, azt, hogy valamin jól szórakozunk, bizonyos esetekben pont, hogy más embereken. Ez nem csupán egy öncélú jelenség, hanem egyfajta közös nyelvi eszköz is, amelyről az alábbi cikkben tudhatunk meg többet.

Makacs narancsbőr

Vajon hány alkalommal próbáltuk már a csodát ígérő, drága és mégis a kívánt hatásától messze elmaradt cellulit elleni krémeket? Sajnos a csodakrém ezúttal is a könnyebb, drágább és kényelmesebb választás, ám sokszor hatástalan.