Menü

Papírt a kék kukába!

A szelektív hulladékgyűjtés témája mindig aktuális. Főleg most, a karácsonyi ajándékdömping után, amikor sokan meggondolatlanul a csomagoló papírt a háztartási hulladékok közé dobják, pedig a papírhulladékot a kék kukák várják.

A szelektív hulladékgyűjtő szigeteken általában a kék színű kukákba tehetjük a papírszemetet. Sokan azonban nem igazán vannak tisztába vele, pontosan milyen papírféléket tehetnek bele. Igyekeztünk összeszedni minden lehetőséget.

A kék kukába várják az újság- és hullámpapírt, az összehajtogatott kartondobozokat, a tiszta (karácsonyi) csomagolópapírt. Ide helyezhetjük el a lejárt és nem használt telefonkönyvet, az irodai papírhulladékot, a számtalan szórólapot és reklámkiadványt, amivel nap, mint nap megterhelik a postaládánkat. Ne feledkezzünk meg a papírpoharakról, a levélpapírról, a borítékokról sem. Beledobhatjuk még a tiszta pizzás dobozokat, illetve a papírból készült italos kartonokat is.

Semmiképpen ne rakjunk bele használt pelenkát, szennyezett egészségügyi papírokat, használt papír zsebkendőt. Mindenképpen a közös háztartási szemetet gyűjtő kukába tegyük a zsíros, szennyezett papírokat, csomagolóanyagokat, illetve a faxpapírt, az indigót is.

Az ország különböző pontjain közel ötezer gyűjtősziget várja a környezettudatosan gondolkodókat, akiknek azt is tudni kell, hogy az újra feldogozott papírból készült termékekkel több fronton is hozzájárulnak a környezet védelméhez. Egy tonna hagyományos papír elkészítéséhez rengeteg víz, valamint energia szükséges, míg az újrapapírhoz ennek csak a töredéke kell, ráadásul megmenekülnek az esőerdők fái is, hiszen az újrahasznosítás éppen ezért nagyszerű.

Fotó:
pixabay.com

Rucking, egy hátizsákos fitnesztrend

A rucking nem csupán egy újabb fitnesz őrület, hanem egy hatékony és izgalmas edzésforma is. Mi is pontosan a rucking, és miért érdemes kipróbálni?

Miért vegyük rá magunkat a hideg vizes tusolásra?

A hideg vizes tusolás egyre népszerűbbé válik, mivel számos egészségügyi és mentális előnyt kínál. Bár elsőre talán megterhelőnek tűnhet, a hideg víz jótékony hatásai hosszú távon komoly változásokhoz vezethetnek.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.