Ajándékvásárlás másképp – harc helyett meghittség
- Dátum: 2013.12.03., 13:20
- ajándék, december, frusztráltság, karácsony, meghittség, vásárlás
Naná, hogy mindenki totál ki van bukva attól, hogy az üzletek már november utolsó/december első napjaiban ránk zúdítják a fényes papírba öltöztetett, ünnepi dallamokkal kísér(t)ő, fahéjillatú karácsonyi kínálatot. Ettől függetlenül érdemes körülnézni, több okból is.
Egyáltalán nem csoda, hogy az emberek jelentős része ideges attól, ami elé tárul, ha decemberben belép egy bevásárlóközpontba, vagy akár egy kisebb üzletbe. Az egyenesen az arcunkba tolt karácsonyi kínálat azt sugallja, hogy vásárolj és vásárolj, olyan érzést kelt, hogy máris késésben vagy a dologgal. Természetes, hogy ez a jelenség frusztráltságot okoz, és vagy oda vezet, hogy túl sok mindent veszünk, vagy oda, hogy erőszakosan immunissá tesszük magunkat, és az utolsó pillanatra hagyunk mindent. Egyik sem jó.
A rutinos vásárlók, például a háziasszonyok, akiknek amúgy is sok a teendője év vége tájékán, már jóval az ünnepi őrületet megelőzve beszerzik az ajándékokat. Érdemes tőlük ellesni pár fogást, hiszen rengeteg szenvedéstől kímélhetjük meg magunkat. Először is át kell gondolni, hogy kit kell számításba vegyünk ajándékfronton. Ha ez megvan, vissza kell emlékezni, mi került a karácsonyfa alá előző évben, illetve mire van, lehet szüksége az illetőnek. Utóbbi azért fontos, mert az emberek rengeteg felesleges dolgot kapnak, még akkor is, ha a szándék eredendően jó. Nem kell minden alkalommal világmegváltó, kreatív ötlettel előállni, amúgy ez képtelenség is, megteszik az egyszerű dolgok, főleg, ha kicsit is személyesek. Kommersz dolgok ide, vagy oda, némi odafigyeléssel garantált sikert lehet elérni.
És itt játszanak a kezünkre az üzletek, amelyek, mint említettük, már nagyon korán kiterítik lapjaikat. Ha időben lépünk, még a tumultus „színesfém vasárnapok” előtt megtalálhatjuk a megfelelő ajándékokat. Így amikor a parkolóhelyet hiába kereső, a polcokat nagykabátban izzadva végigturkáló tömeg van soron, mi már otthon csomagolhatunk. Több idő jut szeretteinkre, és ami szintén fontos, ha nem a legfontosabb: az ünnep meghittebbé válik.
Fotó:
pixabay.com
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?