Menü

Ne rontsuk le teljesítményünket!

  • Dátum: 2013.06.19., 07:57

Sokan igyekeznek sportos életmódot folytatni, ugyanakkor nincsenek tisztában azzal, hogy néhány rosszul beidegződött aprósággal alaposan leronthatják teljesítményüket. Megint az étkezés a célkeresztben.

Unalomig ismételt tétel: a testmozgás mellett az étkezésre is nagyon oda kell figyelni ahhoz, hogy eredményt tudjunk elérni. Futópályán, fitnesz-, vagy konditeremben elért teljesítményünket ugyanis néhány a konyhában, vagy az asztalnál elkövetett hibával könnyedén leronthatjuk.

Az egyik leggyakoribb beidegződés, hogy nem eszünk. A diétázókban gyakran merül fel a visszahízás félelme és ezért edzés után nem vesznek magukhoz táplálékot. Ez helytelen, a mértékre nagyon oda kell figyelni, de szervezetünknek szüksége van a tápanyagbevitelre. Sportolást követően is lehet enni, aminek, ha megfelelő ételeket választunk, pozitív hatásai lehetnek izmainkra és anyagcserénkre. A táplálkozási szakemberek a mozgás után 30 percen belüli könnyű étkezést is javasolják.

A zsír az egészséges táplálkozásban negatív adalék, vagy jelző, pedig nem mindegyik fajtája káros és rossz. Sőt. A különböző csonthéjasokban, az avokádóban, a kókuszban és halban megtalálhatóak nemcsak, hogy egészségesek, akár fogyni is segítenek. Ezek gyorsítják az anyagcserét, fokozzák a kalóriaégetést, az antioxidánsok jobb felszívódását, nem beszélve arról, hogy teltségérzetet okoznak. Hiányuk, fáradékonysághoz vezethet.

Aki nem végez extrém igénybevételt jelentő intenzitású mozgást, felesleges különböző táplálék kiegészítőkkel, sportitalokkal foglalkoznia. Ha egy óránál kevesebbet edzünk, elegendő a víz és a normális, könnyű ételek. Persze azt senki sem tiltja, hogy vitaminokat vigyünk be szervezetünkbe.

Fotó: sxc.hu

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!