Menü

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Sok embernek berögződött az elmúlt évek iránymutatásai alapján, hogy minél több kencét, ápolót, hidratálót, különféle szereket, pakolásokat és kezeléseket vet be valaki, annál szebb és tökéletesebb bőrrel fog kilépni az ajtón. Gondoljunk csak azokra az időkre, amikor annyi alapozót és mindenféle sminkterméket volt trendi az arcra kenni, hogy szinte vakolókanál kellett hozzá, ez alá pedig előszeretettel kentek ezerféle hidratálót és egyebet. Igen, ezek voltak a 2000-es évek. Mára eljutottunk oda, hogy a szépség nem a sminktől függ, hanem attól, ami alatta van. Mindenki úgy szép, ahogy van és az ápoltság a kevesebb néha több elven kezdett el érvényesülni.

Őszinte leszek, három gyerek mellett, anyuka módban, homeofficeban nem foglalkozom sokat a sminkeléssel, hiszen a kutyát sem érdekli napközben, mennyire vagyok zombi, de arra odafigyelek, hogy mindig helyesen tisztítsam a bőröm, bekenjem, mert nagyon száraz,és, ha smink kell, akkor csak egy kis „hibajavító”, nagyfényvédő, szempillaspirál, szemceruza és rohanok is tovább. A skinimalizmus pont nekem, időhiányos anyukának való. Mindezek mellett nagyon fontos, hogy nem csak az időbeosztásunknak lesz ez jó, hanem a pénztárcánk is hálás lesz, mert nem fogunk felhalmozni rengeteg terméket, amiket majd lejárat körül dobálhatunk ki. Nézzük, mi is kell hozzá!

Először is meg kell keresnünk a bőrünknek legmegfelelőbb lemosót. Én először mindig megmosom vízzel az arcom, utána pedig egy száraz bőrre való lemosót használok. Ez kitisztítja a pórusokat, lemossa a mikro-szennyeződéseket, ami pedig megengedi azt, hogy a következő fázisban a hatóanyagok jobban fel tudjanak szívódni. Akinek problémásabb bőre van, pattanásos, gyulladt bőre van, mindenképpen keressen erre egy szérumot, érdemes kozmetikust megkérdezni erről. A száraz bőrűek, mint én, fektessenek hangsúlyt a hidratálásra. Sokan gondolják, hogy nem kell fényvédőt használni, mert nem felégős típusok, pedig az arc öregedésének egyik okozója a túlzott napfény.

Tessék télen, nyáron napfényvédőt használni, a drogériák polcai tele vannak olyan termékekkel, amik nem csak alapozónak jók, hanem védenek a káros UV sugaraktól is. Szóval kettő az egyben, ez is spórolás idővel és pénzzel is. Azért ne kapkodjunk, hagyjunk időt a jótékony hatóanyagok felszívódására, és arra is fordítsunk figyelmet, hogy vannak bizonyos esetek, amikor egymás után két különböző hatóanyagú kenceficét nem használhatunk, kell egy kis hatóidőt hagyni.

Ezután sminkelhetünk, vagy tekinthetünk a tükörbe a natúr szépségünkkel, ki hogyan érzi jó magát. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet kipróbálni új dolgokat, vagy nem lehet egy- egy arcmaszkot feldobni. Kísérletezzünk bátran, hátha jobb és hatékonyabb dolgokat fedezünk fel.

A skinimalizmus segít időt, energiát és pénzt spórolni, és abban is partnerünk lesz, hogy ne terheljük le bőrünket a túlzott kenegetéssel. Védjük a bőrünket és közben a természetet is, hiszen kevesebb csomagolási hulladékot termelünk.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?