Menü

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Gyógyszerlista írásával is segíthetjük a mentősök munkáját - hívja fel a figyelmet a Facebookon az Országos Mentőszolgálat. Semmi bonyolultra nem kell gondolni, ugyanis egy egyszerű, papírra írt gyógyszerlista is segítheti a gyors életmentést, mert fontos információkat tartalmazhat a szakemberek számára.

A mentősök azt írták: „főleg idős és krónikus betegek esetén gyakran előfordul, hogy a beteg vagy hozzátartozói nem tudják, pontosan milyen gyógyszereket szed és milyen gyógyszerallergiája van.” Pedig az anamnézis felvételekor és az ellátás során nagyon fontos szerepe lehet az ilyen információknak, így érdemes felkészülni ebből. Legjobb, ha a szedett gyógyszerekről listát vezetünk és a kész, aktuális listát egy bárhol és akár a családtagok számára is könnyen elérhető helyen tároljuk.

Az köztudott, hogy amikor orvoshoz megyünk vagy gyermekeinket, idős szüleinket visszük orvoshoz, jó, ha nálunk van az összes korábbi egészségügyi ellátási dokumentáció, esetleges orvosok elérhetősége, hiszen ez mind nagy segítség tud lenni a helyes gyógykezelés kiválasztásakor.

Ugyanilyen fontos feljegyezni az esetleges gyógyszerallergiákat is.

A papíron vagy jegyzetfüzetben vezetett lista mellett egészségügyi információinkat az ÉletMentő applikációba is felvihetjük és amennyiben az alkalmazáson keresztül történik a segélyhívás, a mentésirányító továbbítani tudja ezeket a kiérkező mentőegységnek.

Őszintén bevallom, nem értek hozzá és nem is szeretem a kütyüket, nem vagyok mindig képben az alkalmazásokkal és tájékozatlan vagyok egy sor – a kamaszfiamnak alapvető - letöltéssel, nem mindig van kéznél a pénztárnál a pontgyűjtő App, de az ÉletMentő applikáció a telefonom kezdőképernyőjén kapott helyet és szülőként is, pedagógusként, felelősségteljes emberként is fontos, hogy ez kéznél legyen, méghozzá bármikor és azonnal!

Mi ez az életmentő alkalmazás?

Az ÉletMentő App egy mobilalkalmazás, amelyet az Országos Mentőszolgálat vezetett be. Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy vészhelyzetben egyetlen gombnyomással felhívjuk az Országos Mentőszolgálatot. Az alkalmazás segít abban, hogy segélykéréskor az applikáció egy üzenetet is küldjön a mentésirányító központnak az adatainkkal, többek között a tartózkodási hellyel.

A Helyzetmeghatározás funkció megmutatja a GPS által bemért helyzetét, a legközelebbi defibrillátor készüléket, kórházat, rendelőintézetet vagy gyógyszertárat. Mindezek mellett az alapvető elsősegélynyújtást is bemutatja interaktív formában, témánként.

Nem szükséges internetkapcsolat sem a rendszer működéséhez. A Vészjelzés gombot 3 másodpercig nyomva tartani, az applikáció ugyanúgy el fogja küldeni a pontos helyzetünket a mentőknek, és tárcsázni fogja a segélyhívó számot.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!