Menü

Házi praktikák izzadás ellen

A nyárias hőségben nemcsak a ruhán nyomot hagyó izzadtságfoltok, hanem a kellemetlen szagok miatt is kínos helyzetbe kerülhetünk. Mutatunk néhány házi módszert, amivel csökkenthetjük a verejtékezést.

A megszokottnál is forróbb nyári napokat éltünk, ám ennek ellenére senki sem szeretne a lehető legrosszabb helyzetben verejtékezni, az abból adódó kellemetlen testszagokról pedig ne is beszéljünk inkább. Persze ezekre a problémákra is van megoldás! Számos izzadásgátló vásárolható a drogériákban, ám a legtöbbjükben megtalálható alumínium egyáltalán nem tesz jót a bőrünknek. Szóval nem mindegy, hogy mit használunk izzadás ellen, ezért hoztunk most néhány házi praktikát.

1. TÖBB VÍZ, KEVESEBB IZZADÁS

A legegyszerűbb megoldás, ha minél többet iszunk, ezáltal alacsonyabban tarthatjuk a testhőmérsékletünket, így a szervezetnek is kevesebbet kell dolgoznia. A legjobb, ha naponta tízszer megiszunk két deciliter langyos vizet.

2. MÁRTÓZZUNK MEG BENNE

Főzzünk egy erős zsályateát, amiből reggel és este javasolt inni hat héten keresztül. A főzetet fürdővízhez is hozzáadhatjuk, de dezodorálás előtt egy vattával is átmoshatjuk a hónaljunkat.

3. SPRICCELJÜK A BŐRRE

Napközben mossuk át ecetes vízzel a hónaljunkat, de semmiképpen ne használjuk közvetlenül borotválkozás után, mert csípheti a bőrünket.

4. NAPI EGY POHÁRRAL

A paradicsomlé fogyasztása is mérsékli az izzadást, de külsőleg is alkalmazhatjuk: dörzsöljük be a bőrünket frissen préselt paradicsommal, vagy tegyünk rá néhány paradicsomkarikát, hagyjuk rajta 10 percig, majd mossuk le.

5. ELNYOMJA A SZAGOKAT

Ha gyakran küzdünk kellemetlen testszaggal, rágcsáljunk el néhány szál petrezselymet, vagy készítsünk belőle teát: egy csészényi forrásban lévő vízben áztassunk 2 teáskanál friss, felaprított petrezselymet.

6. CSODÁKRA KÉPES

A citrom savasabbá változtatja a bőr pH-értékét, ezzel kedvezőtlen környezetet hoz létre a testszagot okozó baktériumok számára. Kenjük be citromlével az izzadásra hajlamos részt, majd hagyjuk megszáradni.

7. FELSZÍVJA A NEDVESSÉGET

Hintőpor helyett hintsünk a bőrünkre szódabikarbónát. Amellett, hogy felszívja a nedvességet, csökkenti a gyulladást és elpusztítja a testszagot okozó baktériumokat is.

8. ÁPOLJUK A HÓNALJUNKAT

A kókuszolaj semlegesíti a szagokat, emellett ápolja a bőrt. Készíthetünk belőle izzadásgátlót is: keverjünk el 4 evőkanál felolvasztott olajat negyed bögre szódabikarbónával és 15 csepp levendulaolajjal.

9. VISZLÁT, NYIRKOS TALP!

Mielőtt felvennénk a zoknit, masszírozzuk át néhány csepp levendulaolajjal a lábunkat. Amellett, hogy elpusztítja a kellemetlen szagokat okozó baktériumokat, finom illatot hagy a bőrön.

+1

A búzafű erős természetes antioxidáns, így segít megszüntetni a kellemetlen verejtékezést. A legjobb, ha frissen préselve kúraszerűen, legalább két hétig fogyasztjuk.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.