Menü

Vanília olaj

Az antioxidánsok megsemmisítik a szabad gyököket és a veszélyes méreganyagokat amik lerakódnak a szervezeten belül, ami a rossz étrendbeli szokásoknak és az egészségtelen életmódnak köszönhetők. A vanília illó olaj egy természetes antioxidáns ami semlegesíti a szabad gyököket és teljesen megsemmisíti őket. A belső tisztítása folyamata segít abban, hogy csökkentse a sejteit és szöveteit érő károsodást. Az antioxdiánsok segítségével növelheti a szervezet képességét arra, hogy az önmagát megjavítsa és fokozza az immunitást bizonyos betegségekkel szemben.

Afrodiziákum

A vanília illó olaj szisztematikus adagolása olyan személyek számára akik impotenciában, merevedési zavarban, frigiditásban vagy a libidó csökkenésében szenvednek enyhítheti a problémákat. Az olaj stimulálja bizonyos hormonok termelődését, mint például a tesztoszteronét és az ösztrogénét, ami segít visszahozni a megszokott szexuális kedvet és segíti a szexuális vágyak felkorbácsolását.

Csökkenti a gyulladást

A vaníliát a történekem során már használták a sebek gyógyítására és ma már tudjuk, hogy van gyulladáscsökkentő tulajdonsága, ami segít enyhíteni és lenyugtatni a gyulladt területeket a bőrön. Mivel a vanília antioxidáns tartalma magas segít csökkenteni a károsodást amit a gyulladás okozott. A vanilin, az anyag ami a legnagyobb mértékben tartalmazza az antioxidánsokat, rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy a koleszterin szintet természetesen csökkenti és gyengíti a triglicerid szinet és a reumás izületi gyulladást tüneteit is.

Köhögés

A köhögés elleni szirupok gyakran használják a vaníliát arra, hogy elfedjék a gyógyszer keserű ízét. Bár igen apró a bizonyíték arra, hogy bebizonyítsák a vanila kivonat hatását a köhögés csillapításával szemben a gyenge érzéstelenítő tulajdonság a vaníilában enyhítheti a tüneteket, mint például a fájdalmat amit a fájó torok okoz, vagy a fejfájást.

Javítja a légúti problémákat

Mindegy, hogy légúti problémáktól szenved vagy csak szeretné könnyíteni légzését, cseppentsen pár csepp vanília oljat a párnájára, hogy megkönnyítse légzési problémáit. A vanília illóolajban található aroma befolyásolja az agy légúttal foglalkozó pontját, megelőzi a feszültséget a tüdőkön és segít a levegőnek akadálymentesen eljutni a tüdőik.

A vanília illólaj antikarcinogén tulajdonsággal rendelkezik – meggátolja a rák kifejlődést, még azelőtt, mielőtt az problémává válna, ezzel hatékony természetes rákkezelő anyaggá téve a vaníliát. Ez az erőteljes olaj megfékezi a rákos sejtek növekedését, főleg mivel antioxidánsként viselkedik, ami megelőzi a sejtek oxidálódását. Az antioxidánsok megölik a szabad gyököket a testben és visszafordítják ezt az oxidatív, stresszokozó, krónikus betegséget.

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.