Menü

A nárcisztikus nő jelei

Lehetnek a nők nárcisztikusak? Naná, hogy lehetnek! És sajnos ők ugyanolyan mérgezőek és veszélyesek lehetnek, mint a nárcisztikus férfiak.

A görög mitológiai történet miatt a köztudatban valamiért a férfiakkal kapcsolják össze a nárcisztikus kifejezést, pedig az önimádat, önzés és kegyetlenség a nők egy részére is jellemző. Gyakran mondjuk rájuk, hogy ravaszak és gonoszak. Valójában azonban csak betegek. Betegek, de azért mégis… nos, tényleg ravaszak és gonoszak.

1. Megszállottan foglalkoztatja őket a megjelenésük

A nárciszisztikus nők számára a Földön a legfontosabb a megjelenésük. Ez szó szerint mindenre vonatkozik: a testükre, a frizurájukra, sminkre, ruházatra, cipőre. Rendszeresen járnak szépségszalonba és butikokba, folyamatosan kísérleteznek és próbálnak ki új krémeket és arcmaszkokat.

A nárcisztikus nők számára elviselhetetlen az a gondolat, hogy valaki lenyűgözőbbnek tűnhet náluk. Készen állnak arra, hogy apróra vágják a versenytársat.

És folyton posztolnak a közösségi oldalakon. Az Instagram a lét! Mániákusan fényképezik magukat különféle pózokban és váratlan helyeken. Ha elveszed tőlük a szelfi botot, az életük összeomlik!

2. Számukra nem létezik a „nem”

A nárcisztikus nők egy pillanatig sem tudják elképzelni, hogy tévedhetnek. Ha csak utalsz rá, hogy ők valamit rosszul csináltak, máris utálni fognak egész életedben. Ha pedig kérnek valamit, akkor a „nem” válasz egyszerűen ki van zárva. Számukra ugyanis az olyan, mintha kést szúrnál a hátukba. Hiszen hogyan is lehetne egy királynőtől megtagadni valamit? Oda kell adni nekik mindent: pénzt, időt, a lelket is… engedelmeskedni kell!

3. Joguk van flörtölni mindenkivel, de a partnerüknek soha, senkivel

Éjjel-nappal flörtölnek, hisz a flört számukra esély arra, hogy lenyűgözzenek mindenkit, felkeltsék a figyelmet, és bizonyítsák, hogy a legjobbak. És természetesen esély arra is, hogy csodálják önmagukat. Szexualitásukat és varázsukat arra használják, hogy mindent megtegyenek, amit csak akarnak – vagyis a kisugárzásukat és a szexualitást használják fel saját önző céljaik érdekében. Azonban a társuk soha még csak rá sem pillanthat senki másra.

4. Soha nem kérnek bocsánatot

A nárcisztikus nők őszintén meg vannak győződve tévedhetetlenségükről, ezért soha nem ismerik el a hibáikat. Mindig és mindenért csakis a másik lehet a hibás. Bocsánatot kérni? Ők soha nem fognak!

5. Empátia? Felejtsd el!

Az empátia és a nárcisztikus nő kölcsönösen kizárják egymást. Ők kizárólag saját magukra összpontosítanak! Simán továbbmennek más nyomorúsága mellett, mások szerencsétlensége nem érdekli őket. De amikor nekik van segítségre szükségük, és esetleg nem reagálsz villámsebességgel – hát átok reád!

6. Nem beszélgetnek csak manipulálnak

Nem hisznek senkiben, és őszintén nem beszélgetnek senkivel. Csak manipulálnak, de azt mesterien teszik. Számukra a kommunikáció csak egy módszer, amellyel ügyesen játszhatnak más emberekkel, hogy azok megtegyék, amit akarnak tőlük.

Sajnos nagyon jól csinálják. Sokan azonnal rabjaikká válnak, s nem tudnak karmaikból menekülni.

Az elmúlt időszak új mentális megbetegedései

Az ember történelme során mindig foglalkoztak a mentális egészséggel, a lélek állapotával, és ez a figyelem folyamatosan fejlődött az évszázadok során. Bár az ősi kultúrák már próbálták megérteni és kezelni a pszichés zavarokat, a modern tudományos megközelítés csak az elmúlt néhány évben hozott új felfedezéseket, pontosításokat és definíciókat bizonyos mentális betegségekkel kapcsolatban.

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.