Menü

Fürdőzz jót

A fürdőzésnek bizonyos országokban nem csak tisztálkodási, hanem rituális háttere is van, de nem csak azért áztatjuk magunkat, hogy lelkileg és testileg megtisztuljunk, hanem azért is, mert ezzel gyógyíthatjuk magunkat.

Relaxálhatunk a meleg vízben fekve, de ha a fürdővízhez bizonyos dolgokat adagolunk, akkor segíthetünk különböző egészségügyi problémáinkon is. Biztosan mindenki hallott már a fürdősók jótékony hatásáról, de nem mindegy, hogy mire is vetjük ezeket be.

Mire is használhatóak konkrétan ezek a fürdősók?

Legtöbbször ízületi fájdalmak enyhítésére használjuk őket, mivel a só mellé adott gyógynövények a só hatására könnyebben felszívódnak a bőrbe. Izomfájdalomnál lehet fahéjat is szórni a só mellé, mely fokozza a vérkeringést, ezzel kiűzve a fájdalmat. Ebben az esetben legalább egy fél csésze sóra, egy kádnyi, minimum 30 fokos vízre és nagyjából fél óra áztatásra lesz szükségünk. A só frissíti a bőrt, mivel eltávolítja a toxinokat és faggyút, amik gyulladást okoznak a bőrben.

Itt egy csésze Epsom-só, vagy tengeri só fog segíteni egy minimum 20 perces fürdőzés keretében, az pedig csak fokozni fogja a hatást, ha egy kis teafaolajat is hozzáadunk. Ha görcseink vannak, például a vádlinkban, az általában a magnézium hiány jele, a magnézium-szulfát tartalmú sók nyugtatólag hatnak a testre. Itt érdemes megemlíteni a menstruációs görcsöket is, hiszen annak enyhítésére is kiváló szer.

Na, de nem csak a fürdősók hatásosak, hanem egy olyan szer is, amit egyetlen háztartásban sem szabadna nélkülözni, ez pedig a szódabikarbóna. Bizony, nem csak takarítani, vagy mosni jó ez a szer, hanem egészségünket is megőrzi. Olyan elképesztő problémákat is orvosolhatunk vele, amire általában drága krémeket és kenőcsöket használunk, pedig kéznél van a csodaszer. A gombás fertőzéseknél kimondottan hatékony, hiszen öli bizonyos gombafajok, mint például a Candida sejtjeit, ezáltal könnyebben épül fel a szervezet egy esetleges fertőzésből.

Az ekcémánál is bevethetjük, hiszen az ekcéma enyhíti a viszketést, viszont fürdés után gondosan oda kell figyelni a hidratálásra. Ugyanez a helyzet a pikkelysömörrel is, arra is kiváló lehet. Babák és gyerekek érzékeny bőrénél is használhatjuk, a pelenka kiütés sok csecsemőnél jelentkezik, a szódabikarbónás víz nyugtatólag hat. A húgyúti fertőzések és az irritált hüvely is hálás lesz, ha ilyen fürdőben ücsörgünk kicsit, hiszen az ezekkel járó kellemetlen tüneteket a szódabikarbóna remekül enyhíti. Érdemes tudni, hogy nem kell sokat a vízben feloldanunk, elég nagyjából negyed bögrényi port a vízhez adnunk.

A fürdőzésnek nyugtatónak, relaxálónak kell lennie, hogy pihenhessünk, de ha egy kicsit felturbózzuk a vizet, akkor egészségmegőrző és regeneráló hatással is bír, melyet testünk meg fog hálálni. Könnyen és olcsón készíthetünk magunk egy kis otthoni wellness élményt fürdősóval, illóolajokkal és szódabikarbónával.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!