Menü

Egyszerű stresszlevezető módszerek

Lassan érkezik a tavasz, rügyeznek a fák, nyílnak a virágok, és ilyenkor mindannyiunkban megnő a tettvágy. Extra erőfeszítés nélkül leszünk szorgosabbak, motiváltabbak. Sosem érdemes azonban elfelejtenünk, hogy a nap végén érdemes lenyugodni, kikapcsolódni, hogy a továbbiakban is ugyanolyan temperamentummal folytathassunk tovább.

Ha stresszesek vagy túlterheltek vagyunk, érdemes megváltoztatni a minket körülvevő környezetet. Este 6 körül jót tesz, ha elhomályosítjuk a szobát, és már nem a nappali fényerő vesz körül minket. Tehetünk fel egy lejátszási listát, ami számunkra nyugtató zenékkel van tele, vagy párologtathatunk illóolajat. Ezek mellett természetesen ugyanúgy elvégezhetjük az esti feladatainkat: mosogatás, a gyerekek fürdetése, vacsorakészítés stb. Közben kevésbé érezzük komoly munkának azt, amit éppen csinálunk, viszont leereszthetünk egy fárasztó nap végén.

Segíthet egy pár perces séta a levegőn. Csak bámulni a felhőket hihetetlenül élénkítő hatással bírhat. Ilyenkor rájövünk, valójában milyen picik is vagyunk, és amint más perspektívából tekintünk az életünkre, a teendőlistánk már nem is tűnik olyan hosszúnak és nehézkesnek.

Ha a tudatosságot gyakoroljuk, remek módszer lehet a légzésünk megfigyelése. Akár tanulhatunk erre különféle technikákat is, de ha csak szimplán egy fotelben ülve, nyugodtan lélegzünk, és ennek ütemére összpontosítunk, az is relaxáló hatással bírhat.

Jó megoldás lehet néhány perc olvasást beiktatni a mindennapokba. Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbbünk számára az olvasás egyfajta jutalom, amire csak akkor vagyunk hajlandóak időt szakítani, miután a ház makulátlanul tiszta, a mosogató fényesen csillog, a kutyát kivittük sétálni, és az ágynemű is illatos, de ha csak pár percről beszélünk, az ezek elvégzése előtt is beleférhet, és segíthet lelassítani is.

Grafománok írhatnak listát. Jó módszer akkor is, ha túl sok üres noteszünk hever a polcon. Legyen szó bakancslistáról, utazási listáról, hálalistáról, vagy bármiről, az írás kikapcsol.

Az állandóan emlegetett mozgás sem ok nélkül szerepel minden egészséggel kapcsolatos listán. A fizikai aktivitás óriási potenciált rejt, és nem csak a tökéletes gyakorlatok és edzéstervek számítanak. Bármilyen és bármennyi mozgás számít! Legyen szó öt perc nyújtásról, néhány jógapóz gyakorlásáról, vagy egy sétáról, az, ha tudatában vagyunk a saját fizikai valónknak, minden esetben meg fogja könnyíteni a folyamatot, hogy ki tudjunk szállni a saját fejünkből.

Milyen gyakran figyeljük meg, mennyi időt töltünk online? Néhány perc a Facebookon gyorsan 30 perc lesz, és el is száll a magunkra szánt idő, miközben nem csináltunk semmit. Nem vagyok sem az internet, sem a szociális média ellen, de esténként egy rövid időszak ezek használata nélkül biztosan új fényt visz az életünkbe.

Amit manapság sokszor alábecsülnek, pedig sokszor értékes lehet, ha megfelelően alkalmazzuk, a határok felállítása. Hiszen ezt nem csak a gyerekeinknek, hanem magunknak is megtehetjük. Ha nyomaszt minket egy feladat, munka, valamivel szeretnénk haladni, miközben a gyerekekkel is játszanunk illene, határozzunk el dolgokat! Lentebb néhány példa:

A következő két órában, amíg a fiammal játszom, nem fogok a házimunkára gondolni. A következő egy órában elvégzem a legszükségesebb házimunkákat, és nem fogom magam amiatt rosszul érezni, hogy a fiamat arra buzdítom, játsszon egy kicsit egyedül.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.