Menü

Készülj fel a terhességre!

Amikor állapotos vagy, a testednek 9 hónapig rendkívül fontos munkát kell végeznie. Szóval, ha éppen családtervezési szakaszban vagy(tok), mindenképpen olvasd el a cikket, és kövesd a javasolt lépéseket, hogy minél nagyobb eséllyel adhass életet egy egészséges kisbabának!

Egészséges testsúly

Ha sok rajtad a felesleg vagy alultáplált vagy, előfordulhat, hogy nehezebben esel teherbe. A testsúly befolyásolja a peteérést – minden egyes hónapban! A túlsúly ráadásul a terhesség alatt kialakuló egészségügyi problémák kialakulási esélyét is megnöveli, így például a terhességi cukorbetegség, a preeklampszia, illetve a terhességi magas vérnyomásét.

Szóval bátran növeld az esélyeidet azzal, hogy az aktív tervezés előtt beállítod az egészséges testsúlyodat! Egyél egészségesen, tornázz, eddz rendszeresen! Ha nagyon sok rajtad a felesleg, tűzd ki célul, hogy legalább a felét leadod.

Vitaminok

Szedhetsz prenatális vitaminokat, még mielőtt teherbe esnél. Miért? Mire megtudod, hogy babát vársz, már hetek óta növekszik a hasadban egy új kis élet. Ha időben elkezded a vitaminok szedését, biztos alapot adsz a picinek a növekedéshez.

Szedj folsavat, kb. 400 mikrogrammot naponta. A folsav megakadályozza a fejlődési rendellenességek kialakulását, illetve védi a baba agyát és gerincét, hozzájárulva azok egészséges kifejlődéséhez.

A vitaminkomplexek vasat is tartalmaznak, amire neked is szükséged van, hogy ne légy vérszegény, a babádnak pedig az izomfejlesztéshez kell. A legjobb, ha az orvosoddal konzultálsz azügyben, melyik perinatális vitaminkomplexet érdemes választanod.

Kémiai anyagok/vegyszerek

Sok kemikália, amivel a mindennapokban találkozunk (rovarirtó szerek, oldószerek, műtrágya), megnehezítheti a teherbeesést, vagy a fogantatás után esetleg árthat a magzatnak. Gondold át, milyen mértékben veszed körül magad a fent említett szerekkel otthon vagy a munkahelyeden. Ha bárhol felmerül ezek rendszeres jelenléte, gondold át, milyen opcióid vannak a változtatásra!

Látogatás az orvosnál

Családtervezés esetén, ha van rá lehetőséged, tégy egy látogatást a nőgyógyászodnál, aki biztosítani fog róla, hogy jó formában vagy, és minden egészséggel kapcsolatos témáról konzultálhatsz vele. Javasolni fogja a terhesvitamin szedését. Fontos, hogy beszéljetek a gyógyszerekről, amennyiben rendszeresen szedsz valamit. Soha ne hagyd abba azok szedését azelőtt, hogy az orvosod jóváhagyta volna.

Rossz szokások

A dohány, az alkohol, a marihuána és társaik veleszületett rendellenességeket vagy súlyos egészségügyi problémákat okozhatnak. Ha ezek közül bármelyikkel élsz, minél előbb hagyd abba! Ha a leszokáshoz segítségre van szükséged, keress egy programot vagy intézményt, ahol szakmai kíséretet kaphatsz a folyamathoz!

Forrás: https://www.webmd.com/baby/body-baby-ready

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

Milyen betegségeket szedhetünk össze házi kedvenceinktől?

Több kutatás is bizonyítja és természetesen ezzel egyet is értek, hogy a háziállatok tartása jót tesz az egészségnek, az életmódunknak. Ha azonban nem figyelünk a higiéniára, akkor sajnos betegségeket is elkaphatunk a kis kedvenceinktől.