Menü

Mire jó a méhpempő?

Érdekes tápanyag, rendkívül hasznos étrendkiegészítő, számos egészségügyi problémára megoldás lehet, azonban nem gyógyszer, viszont gyógyhatású készítmény. Mi mindenre jó a méhpempő és mi ez tulajdonképpen?

Talán az egyik legfontosabb kérdés, hogy mi is van benne pontosan? Egyáltalán mire jó a méhpempő és hogyan kell fogyasztani? Milyen hatással bír a hormonokra, melyek az ellenjavallatok? Vizsgáljuk meg ezt kicsit közelebbről!

Egy krémes, törtfehér színű anyagról beszélünk, melyet méhpempőnek neveztek el, s régebben úgy tartották, hogy a fiatalság és a hosszú élet csodaszere. Ma már tudják, hogy ez a készítmény gyulladáscsökkentő és baktériumölő hatású, segíti a méregtelenítést, szinte szuperélelmiszernek nevezhető.

Talán bizarr elsőre hallani, de a méhpempő a méhek garatmirigyében termelődik, ezzel a tápanyagokban gazdag étellel etetik a méhkirálynőt, s mivel a méhpempő gyulladásgátló, antioxidáns és antimikrobiális hatású, ezért a méhkirálynő élettartama jelentősen meghosszabbodik. 150 féle összetevőjével tényleg szuper étrendkiegészítő, s bár véleményem szerint az íze kellemetlen, cseppet sem édes, vagy ízletes, mégis megszokható.

A méhpempő mint említettem kiváló gyulladáscsökkentő, vírus- és baktériumölő tulajdonságokkal rendelkezik. Szabályozza a vérnyomást, segít a méregtelenítésben, erősíti az immunrendszert. Hormonzavarokat is kezelnek vele, de idegrendszeri problémák, alvászavarok és depresszió esetén is jó eredmények születtek róla.

Bevallom én teherbeesés elősegítésére alkalmaztam, de sokan használják nőgyógyászati problémákra, női dolgokra, úgy, mint rendszertelen menstruáció, hormonproblémák, klimax, vagy akár pajzsmirigybetegség.

A szépségipar is használja, gyakran alkalmazzák krémekben és arcpakolásokban. Kitűnő arcmaszkot készíthetünk belőle, ha összekeverjük egy kevés mézzel és joghurttal.

A méhpempőt, ezt a krémfehér gélszerű anyagot elérjük gél, por, kapszula formájában is.

A kezdeti adagolás kis mennyiséget ír elő, ami 5 gramm, majd fokozatosan növelhetjük az adagot. Egészséget károsító mellékhatása nem ismert. Gyerekeknek a dózis fele vagy negyede ajánlott kortól függően, orvosi felügyelet mellett.

Mivel van, akinél allergiás reakciót válthat ki, vagy bizonyos gyógyszerekkel – például vérnyomáscsökkentőkkel – reakcióba léphet, ezért körültekintően alkalmazzuk.

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Vásároljunk helyi termelőtől!

A helyi termékek révén csökkenthető az élelmiszerek szállítási útja, továbbá a termelő, a feldolgozó és a fogyasztó nemcsak fizikailag van „közel” egymáshoz, hanem bizalmi viszony is kialakulhat köztük.

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.