Menü

Újra veszélyben vannak a világ nagy sporteseményei

Az ok természetesen a járvány, amely ismét erőteljesen felütötte a fejét szerte a kontinensen, sőt a világon is. Számos sportoló fertőződik meg, és egységesen, vezetők, sportolók és szurkolók is azt mondják, radikálisan máshogy kellene a sporteseményeket megrendezni, mert hamarosan lehet, hogy a jelenlegi formának már semmi értelme nem lesz. Kézilabdában például nagyon döcögősen indul a nemzetközi és a hazai szezon.

Korábban már írtunk róla, hogy labdarúgásban, kézilabdában, valamint több más jelentős sportágban, sok helyütt nézők nélkül, vagy korlátozott létszámmal, de újraindultak a küzdelmek. A karantén időszakban senkinek sem volt sejtése arról, miként és főleg mikor fog újra elindulni a nagy sportesemények. a pénz azonban mindenütt nagy úr, és amikor május-júniusban feloldották a zárlatokat, lényegileg mindenütt folytatódtak vagy augusztus-szeptemberre újraindultak a küzdelmek. Azonban nem kellett sok idő, hogy a vírus, bár folyamatosan jelen volt, most már nagy számban visszatérjen a sportéletbe is.

Mindig is volt 1-1 személy, akiről lehetett tudni, hogy pozitív lett a tesztje, a legismertebb név közülük Mbappé volt. Aztán és ezzel párhuzamosan egyre-másra előkerültek újabb és újabb nevek, esetek.

A kézilabda szezon például rendkívül nyögvenyelősen indul be, folyamatosan kisebb-nagyobb gócokat jelentenek, olykor ez egy játékost érint, akit időben elkülönítenek, olykor viszont többet. Legutóbb a MOL-Pick Szegednél derült ki, hogy van egy fertőzött, és a későbbi vizsgálatok azt mutatták ki, hogy négy másik is. A csapat elhalasztotta a Paris Saint Germain elleni Bajnokok Ligája csúcsrangadóját, ráadásul az Országos Sportegészségügyi Intézet állásfoglalása szerint tünetmentes pozitív teszt esetében 2-4 hét a javasolt fizikai kímélet, vagyis a sporttal való leállás, tünet és COVID-19 pozitív teszteredmény esetén ugyanez 4-6 hét. A tegnapi napon kiderült, hogy a Szeged egyik legnagyobb sztárja, a beállós Bánhidi Bence az, akinek pozitív lett a tesztje.

Sürgősen megnyugtató megoldásra lenne szükség. Az Egyesült Államok (és Kanada) például kosárlabda bajnokságát, az NBA-t úgynevezett buborékban játsza, Orlandóban, rendszeres szűrővizsgálatok mellett. Sokan mondják azt, hogy különösen a nemzetközi kupákat így kellene lejátszani, legyen szó labdarúgásról, esetleg a Magyarországon oly népszerű kézilabdáról, mert a sportolók biztonsága, és az, hogy minél gyorsabban el lehessen különíteni a sajnálatosan megfertőződött személyeket.

A kézilabda életben tapasztalható nehézségek is rávilágítanak arra, hogy valamit tenni kell. Hiszen nem pusztán a Szeged csapatában találtak fertőzötteket. Így járt, ráadásul 9 játékossal a montenegrói Buducnost Podgorica is, akik ezek után nagyrészt fiatalokkal kiállva 9 góllal is vezettek a horvát Podravka Vegeta ellen, ám a végére elfáradtak, és 3 góllal kikaptak. Egyébként labdarúgásban valami hasonló történt a Puskás Akadémiával, akik a koronavírusos játékosok helyett végre fiatal magyar játékosokat küldtek pályára, és az első két magyar bajnoki meccsükön 3-3 gólt rúgva győzték le az Újpestet, majd a Kisvárdát. Igaz, a harmadik összecsapásukat 3-1-re elvesztették a MOL Fehérvárral szemben, és a nemzetközi kupából is símán kiestek egy svéd élcsapat ellenében. De említhetném a magyar jégkorong bajnokságot, amely esetén három csapat a múlt héten már jelezte, hogy később kezdenék meg a pontvadászatot, a járvány miatt, amely őket is érinti. Ez, mondani sem kell, igen döcögőssé teszi a honi hokiélet beindulását.

Hozhat persze a fentebb említett nem várt hatást is a koronavírus. Azt azonban látjuk: sportértéket mégis az képvisel, hogyha a legjobb csapatokat láthatjuk a pályán, szeretett csapatunkban, és nem a tartalékokat vagy kizárólag a fiatalokat. Meg az ugye nem ad valós erősorrendet sem.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.