Félelem a jövőtől
- Dátum: 2020.09.01., 04:27
- Udvari Fanni
- érzelem, félelem, jövő, kihívás, lélek, munka, psziché, vágyakozás
Ahhoz, hogy bármi pozitív változást tudj elérni az életedben, fel kell számolnod azon hozzáállásodat, hogy félsz. Rá kell szoknod arra, hogy a félelem gondolata helyett, másik pozitív gondolatot válassz. Mondjuk a szeretet gyógyító és felszabadító érzését. És nem elég egyszer és mindenkorra felülemelkedned a félelmeiden, hanem ahogy Napoleon Hill mondja:
Ki kell űznöd az agyadból a határozatlanságot, a kétséget és a félelmet is.
És nem elég elfojtani, elnyomni magadban a negatív érzéseidet. Rengeteg energiát emésztenek fel, ahogy ott benned a mélyben léteznek. Elveszik az energiád, az életerőd a teremtéstől, az alkotástól és a kreativitástól
Rengeteg félelem van:
A jövőtől való félelem. Félelem a bizonytalanságtól, a szegénységtől, a kritikától, bírálattól, a betegségtől. Félelem az öregségtől, a haláltól.
És talán mind közül a legerősebb félelem a szeretet elvesztésétől lehetséges, azaz attól, hogy nem fognak szeretni. ( Bőgni ér)
Sokan nap, mint nap, mindent megtesznek azért, hogy ne érezzék a különböző félelem érzését.
Így már azelőtt letörik saját kezdeményező készséget, mielőtt megjelenne egy vágy (cél), csak ne érezzék a vele együtt járó félelem érzését. Maradnak a komfortzónában, még ha büdös is, még ha unalmas is, még ha kicsit fáj is. (lehangoló, ám hidd el a végére jobban leszel)
1 Megértés fázisa
Értsd meg mi a félelem. Nem több, mint elmeállapot. Egy gondolat. Te hoztad létre (valószínűleg szülői kondicionálás eredményeként). Mivel te vagy a létrehozója, neked áll hatalmadban felülemelkedni rajta.
A félelem gondolata csak egy aprócska részed. Mégis engeded, hogy uralja a döntéseidet, cselekedeteidet, sőt még a célkitűzésedet is korlátozza.
2 Célkitűzés fázisa
Tisztán kell látnod, hogyan akarsz élni, milyen érzésekkel akarsz rendelkezni, hogyan akarod érezni magad, nap-nap után.
Meg kell határoznod a hozzáállásodat, a gondolkodásmódodat. Egyszerűen úja kell építened önmagad. Tűzz ki célokat.
3 Döntés fázisa
El kell köteleződnöd amellett, hogy felülemelkedsz az érzéseiden, és megteremted azt a csodás és szabad életet, amire vágysz.
És természetesen meg kell hoznod a döntést, hogy uralod és jól kezeled a félelmeidet. Azaz, mondd ki: Úgy döntötem, hogy…. és itt mondd, ami a legfőbb célod. Pozitív kijelentésként.
A döntés, maga az elköteleződés. Nélküle semmi sem változik és semmi sem valósulhat meg. A döntéssel hatalmazza fel magadat és az energiát hogy a kívánt állapot szerint formálódjon a világod. Ezzel ülteted el a szenvedélyed magját, mely szüli a lelkesedést, amely cselekvésre fog inspirálni.
4 Cselekvés fázisa
Csak és kizárólag, akkor foglalkozz a „hogyanokkal”, azaz csak akkor kezdj cselekedni, ha túl vagy az első három lépésben. Hiszen az első két lépés fog leföldelni, ezek lesznek a fix pontjaid. Tedd meg az első lépést, itt és most. Azzal, amid van, ahol vagy, aki vagy. Mert a cselekvés fogja tüzelni a szenvedélyed és lelkesít egyre jobban és jobban. Ha csak gondolkodsz a cselekvésről, az mindig lehúz, és elfáraszt.
A jövő tehát egyrészt ismeretlen (hiszékeny emberek pénzét emiatt vághatják zsebre jósok), másrészt egyre kiszámíthatatlanabb. A mai szülők nemzedéke abban nőtt fel, hogy megtanul egy mesterséget, aztán munkába áll, és fokozatosan előrehalad a fizetési meg esetleg a ranglétrán is.
Ma aki elvégez egy képzést, egy főiskolát, egyáltalán nem tudhatja, hogy egy hónap múlva mi fog történni a szakmájában. De ne féljünk, csakis előre nézzünk!
Szerző: Udvari Fanni
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.