Menü

Ezért vált köddé a pasi

Szerintem nincs Nő, aki ezt nem ismerné. Amikor mi otthon lerágjuk az összes körmünket, nem értjük hová tűnt, hibáztatjuk magunkat, hogy mit csináltunk rosszul, visszapörgetjük az eseményeket, hogy ezt vagy azt kellett volna másképp, és ha megzizzen a telefonunk, ugrunk, hogy vajon Ő-e az.

Biztonsági játékos

Fél attól, hogy kiszakad a jól megszokott és tökéletesen felépített életéből. Megvan benne a biztonság, a kényelem, tudja kontrollálni, és a hétköznapi élet akármilyen szép is lehet mással, nem nyújt számára akkora extázist, mint a saját kis világa. Az, amit biztonságosan futtat, kiismeri, nem érheti meglepetés, nem törhetik össze a szívét, a nők tapadnak rá, és ez bőven elég, minek kötné le magát.. - és ahogy Zimbardo írja, nem kell megkockáztatnia azt, hogy egy másik érzelmileg akár instabil emberhez kelljen kapcsolódnia, és változzon a viálga.. Nyilván, az izgalmat kinyeri a számítógépes játékokból/PlayStationből, amire meg a nőt hazavinné, azt megkapja online. Minek erőltetné meg magát. Mondjuk ehhez a passzivitáshoz az is hozzájárul, hogy a nők is sokat rontottak a helyzeten, gondolj csak azokra, akiket bárhol bármikor.

Ragaszkodik a 3 napos szabályhoz

A srácok általában nem taktikáznak, de akadhat pár kivétel, aki így tesz próbára és akar még inkább magába bolondítani. Ha pár nap múlva jelentkezik, semmiképp se vond kérdőre, viszont ne is mondj igent egy last minute találkára. Hagyj lássa, hogy érted igenis meg kell küzdenie!

Ne gondold, hogy bármit tehettél volna az eltűnése ellen

Emlékszel még a Good Will Hunting című filmben arra a részre, amikor Robin Williams addig mondogatja Matt Damon karakterének a bűvös „nem a te hibád” mantrát, míg végül elhiszi a fiú és kitört belőle a sírás? Nos, reméljük, ha köddé vált a pasid, vannak körülötted olyan emberek, akik ezt a mondatot ugyanígy sulykolják beléd. De te is mondd el magadnak minden nap. Ha valaki képtelen eléd állni, összeszedetten elmondani, mi a gond, és szakítani, annak elsősorban önmagával vannak problémái, nem veled. Te semmit sem tehettél volna, hogy megakadályozd a dolgot. Épp elég lesz az összetört szívedet ápolgatnod, nem kell még naponta szorongnod azon is, hogy mit bénáztál el. Semmit!

Jöhet a következő!

És a végére hagytuk a legfájdalmasabbat. Emlékszel még arra a Szex és New York jelenetre, amikor Miranda kiosztott két csajt, akik feleslegesen reménykedtek abban, hogy a srác felhívja őket? Sajnos tényleg előfordulhat, hogy hiába volt szuper a randi, a pasi mégis felszívódik, mert nem tetszettél neki. De ha annyira sem képes, hogy ezt közölje veled személyesen, akkor nem érdemel egy perc szomorkodást sem, igaz?

Túlságosan elfoglalt

Oké, most biztos legyintesz, hogy ez csak üres kifogás. De hidd el, a pasik a legtöbb esetben azért nem jelentkeznek rögtön az első randi után, mert éppen nyakig úsznak a munkában. A srácok agya pedig úgy van kódolva, hogy egyszerre csak egy dologra tudnak koncentrálni, szóval megvárják, amíg le tudják a feladataikat és utána csak rád figyelhetnek. Szóval türelem, adj neki pár plusz napot!

Úgy vette észre, ő nem jön be neked

Igen, bizony, a férfiak is tudnak önbizalomhiányosak lenni, még ha ezt igyekeznek is mindenáron leplezni. Ha pedig nem küldesz felé megfelelő jelzéseket, ami alapján arra a következtetésre juthat, hogy ő bizony bejön neked, akkor könnyen úgy gondolhatja: "Láthatólag nincs oda értem, minek járassam le magam, hogy nyomulok rá tovább ennek ellenére?" Miközben simán lehet, hogy csak zavarban voltál, szótlanabb, zárkózottabb típus vagy, stb.

És hogy mi a megfelelő jelzés? Amit észrevesznek (és te is észre fogod venni, ha észrevették...). Azt pedig nem árt észben tartanod, hogy a férfiak radarja nagy átlagban kevésbé fogékony ilyen dolgokban, mint a nőké.

Szerző: Udvari Fanni

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.