Segítségért kiált a hajunk a hidegben!
- Dátum: 2017.12.14., 19:44
- frizura, haj, hajápolás, hajnövekedés, hajtöredezés, hajvasalás, hideg, hidratálás, hó, hőingadozás, sapka, szépség, tél, víz, vizes haj
Közelegnek az ünnepek és ilyenkor a nagy rohanásban elfelejtünk magunkról gondoskodni. Feledésbe merül, hogy a hajunk is megsínyli a hideg időt, és gondot kell fordítanunk az ápolására. Néhány jótanács, hogy miként védjük hajunkat a téli időszakban.
A tél eljövetelével eszünkbe juthat, amikor kisebb harcot vívtunk édesanyánkkal a sapkahasználat ügyében. Ő volt az, aki minden reggel elmondta, hogy iskolába menet húzzunk sapkát, mert megfázhat a fejünk. Mi meg természetesen csak addig voltunk hajlandóak a sapkát viselni, míg anyukánk szeme előtt voltunk, majd ezt követően egy határozott mozdulattal a táskánkba rejtettük azt.
Pedig olykor igen hasznos is lehet egy sapka, sál vagy kapucni használata. Nem jó, ha nagy hőingadozásnak tesszük ki a hajunkat vagy akár a fejbőrünket, hiszen akkor könnyen kiszáradhat, rugalmasságát elveszítheti, illetve hajhullást is eredményezhet, mindezek mellett pedig hamar korpásodhat a fejbőrünk - ezt nevezik a fej megfázásának. Ezen ruhadarabok viselése a széltől is megóvhatja a frizuránkat, hiszen az is károsan hathat a haj épségére.
Nagyon fontos még az is, hogy használjunk hidratáró hajpakolást, hajbalzsamot, amely visszaadhatja hajunk nedvességtartamát és megóvja a hajvégeket a töredezettségtől. Viszont óvatosan bánjunk a hajvasalóval! Ha éppen hazaértünk elázott vagy hideg hajjal, akkor ne essünk egyből neki hajvasalóval, inkább várjuk meg, míg felveszi a szobahőmérsékletét. Ennek a fordítottja is igaz: ne akarjunk frissen vasalt hajjal elindulni otthonról. Várjunk pár percet, míg a hajunk lehül, csak aztán induljunk a dolgunkra.
A táplálkozásunk is nagyban befolyásolja hajunk egészségét, minőségét és szépségét. A helyes és egészséges táplálkozás az év bármelyik szakaszában fontos, de a téli időszakban kifejezetten figyelnünk kell rá, hiszen kevesebb ásványi anyaghoz és vitaminhoz jut ilyenkor a szervezetünk. Ezeket zöldség és gyümölcs fogyasztásával tudjuk pótolni. Ezzel nem csak az immunrendszerünket erősítjük, hanem a hajunkat is. A víz-bevitelünkre is oda kell figyelni, hiszen ezzel is hozzájárulunk a hajunk egészségéhez. Egy szó mint száz, igyunk eleget, de ez természetes vízre értendő.
Ha mindezekre gondot, időt és figyelmet fordítunk, hajunk egészséges és szép lesz. Akár még a növekedésében is serkenthetjük csodaszerek nélkül. A festett haj még több odafigyelést igényel, hiszen az is roncsolja a hajat.
Természetesen a nők nagy problémája a téli időszakban, hogy az elkészült gyönyörű frizura a sapka alatt összenyomódhat, tönkremehet. Ez hátrány, viszont az egészség mindennél fontosabb! Ilyenkor visszagondolva édesanyánkra, nem is mondott akkor olyan nagy butaságot, mikor nagy könyörgések árán ránk adta a sapkát.
Írta: Kohajda Wentholin Loretta
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.