Menü

Óvatosan a fülhallgatóval!

Főként a fiatalok körében nagy divat fülhallgatóval zenét hallgatni, s ez már annak feltalálása óta így van. A szülők, családtagok gyakran örülnek is ennek, hiszen így legalább nem kell az egész családnak azt hallgatnia, amit az egyik szeretne. Ugyanezen okból a mini, telefonnal használható hordozható hangszórók elterjedésével még inkább kampányolnak a fülhallgatók mellett. Ám nem árt óvatosnak lenni a „fülesekkel” – tényleg jelentősen károsíthatja a hallást.

A közhiedelem szerint még mindig nincs min aggódni – a megkérdezettek nagy része úgy gondolja, hogy nem lehet jelentős a fülhallgató miatti halláskárosodás, és csak igen ritkán fordul elő. A valóságban azonban legtöbben nem is sejtik az összefüggést a fülhallgatós zenehallgatás és a későbbi hallásromlás, vagy problémák között.

No de nézzük a tényeket, milyen káros hatása lehet a fülhallgató használatának? Azon túl, hogy halláscsökkenéshez és károsodáshoz vezethet, fülcsengést okozhat, valamint egyensúlyproblémákat.

A legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy a legtöbben hangosan hallgatják, hogy a külső zajokat teljesen kizárják. S nem meglepő módon minél hangosabb, annál károsabb…

Ezen túl közvetett veszélyeket is rejt magában, például számos baleset okozója, hogy valaki gyalog vagy kerékpárral fülhallgatót használ, ezért nem hall meg olyan hangokat, amik révén a balesetek megelőzhetőek lennének és az illető időben tudna reagálni például egy hirtelen érkező, fékező autóra.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.