Az is elég, ha csak sétálunk?
- Dátum: 2016.10.03., 19:30
- egészségmegőrzés, életmód, gyaloglás, mozgásszervi panaszok, séta, Sport
A gyaloglás, mint mozgásforma talán nem eredményez látványos és gyors változásokat, de több szempontból is fontos részét képezheti az egészséges életmódnak.
A rendszeres testmozgás és az egészséges életmód közötti összefüggést ma már senkinek sem kell megmagyarázni, de az sokakban ébreszhet kételyt, hogy vajon a séta is teljesértékű mozgásforma lehet-e. Nos, a szakemberek szerint igen. A gyaloglás javítja testtartásunkat, serkenti a vérkeringést, növeli a tüdő kapacitást, és segítségével fejleszthetjük erőnlétünket is. Vagyis joggal nevezhetjük egészsémegőrző mozgásformának, annál is inkább, mert hogy egyszerű és könnyen hozzáférhető mozgásról van szó. Jelentős túlsúly, mozgásszervi panaszok esetén, illetve idősebb korban nem könnyű megtalálni a rendszeres testmozgás módját, de a gyaloglás az ilyen esetkebn is jó megoldás lehet.
A sétálás szinte mindenki számára elérhető mozgás, lehet külön sportevékenység, de életmódszerűen is űzhetjük. Dönthetünk úgy, hogy igyekszünk kihasználni minden alkalmat mozgásra, és autózás helyett a legtöbb helyre gyalogosan megyünk, lift helyett lépcsőzünk és így tovább. De mint sportot is űzhetjük, fokozatosan növelve a távokat, és különböző felszerelést felhasználva. Ha sportszerűen végezzük, érdemes erre alkalmas sportcipőt beszereznünk, illetve használhatunk Nordic walking botokat, melyek segítik a megfelelő ritmus elérését, valamint a felsőtestet is átmozgatják.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?