Menü

Az újdonság varázsa

Az „újdonság erejét” gyakran emlegetjük, és magyarázzuk vele a félrelépéseket, illetve egy régi kapcsolat újra cserélését. Pedig az újdonság varázsa egy hosszabb ideje működő párkapcsolatban is jótékony hatású lehet.

Egy tartós párkapcsolat olyan fontos dolgokat biztosíthat számunkra, mint a bizalom, megértés, megismerés, biztonság, kiszámíthatóság. Ezek az értékek azonban könnyen elértéktelenednek szemünkben, mikor úgy érezzük, kapcsolatunk ellaposodott, beleszürkült a hétköznapok egyhangúságába. Nagyon fontos tudni, hogy ez ellen lehet tenni, és érdemes is!

Be kell csempészni a szürke hétköznapok közé egy kis izgalmat, valamilyen szokatlant, váratlant. Legyünk kreatívak abban, hogy milyen új, közös élmények jelenthetnének újdonságot párkapcsolatunkban. Nem feltétlenül kell konkrét szexuális jellegű újdonságra gondolni ahhoz, hogy újból szenvedélyt vigyünk együttléteinkbe. Más élményekből származó izgalom is pozitív hatással lehet szexuális életünkre.

Fontos, hogy párunkkal a megszokott környezeten kívül (család, otthon) is töltsünk időt, amikor nem a megszokott szerepeinkben mozgunk, amikor más oldalunkat is megmutathatjuk, felszabadulva a mindennapos rutin alól. Ehhez nem kell egy egzotikus utazás, csak ötlet és elhatározás, hogy néha kiszakadjunk a mindennapokból. A lényeg, hogy legyen időnk egymásra hangolódni, beszélgetni olyan témákról is, melyek nemcsak a családi élet szervezésére korlátozódnak.

Az is fontos, hogy érdeklődésünk ne szűnjön meg párunk iránt! Ez rajtunk is múlik, igen is figyeljünk fel azokra a dolgokra, amelyek fontosak neki. Érdeklődésünket, kíváncsiságunkat mindig éreztessük párunkkal, ezáltal továbbra is fontos lesz neki véleményünk, és motivált lesz arra, hogy megossza velünk élményeit.

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mondj búcsút a megfelelési kényszernek!

A megfelelési kényszer egy olyan érzés, amikor valaki folyamatosan igyekszik megfelelni saját vagy mások elvárásainak. Ez lehet saját belső kényszer, társadalmi nyomás, munkahelyi elvárás. A megfelelési kényszer stresszt és szorongást okozhat. Ha Önök is azok közé tartoznak, akik szeretnének mindenkinek megfelelni, akkor érdemes elolvasniuk cikkünket.

A féltékenység okai és jelei

A féltékenység egyike a normális és alapvető érzelmeinknek, mégsem szeretjük beismerni, sőt, tagadjuk is. Pedig mindenki érzett már féltékenységet, akár a testvérével vagy szüleivel szemben, mégis a párkapcsolatokat képes a legnagyobb mértékben megmérgezni ez az érzelem. Miből fakadhat a féltékenység, melyek a kiváltó okok és hogyan tudunk megbirkózni vele?

Vágyódás az elérhetetlenre

Egyszer mindannyiunk életében előfordul, hogy olyasvalaki, vagy olyasvalami iránt érzünk vonzalmat, aki és ami biztosan felforgatná az életünket. A főnökünk, a legjobb barátunk ismerőse, exe, vagy valamilyen materiális tárgyi dolog is lehet. Mindannyian ebbe a bizonyos „tiltott gyümölcs” kategóriába tartoznak: az ábrándozás csábító lehet, a következmények azonban már kevésbé. De mihez kezdhetünk ezekkel az érzésekkel? Hogyan lehet ezen érzelmeket újból és újból megélni, valamint kezelni?

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.