Menü

Igen, a csapvíz is víz

Hőség van és az előrejelzések szerint még egy jó darabig marad is a kánikula az országban. Az egyik legfontosabb tanács ilyenkor az, hogy igyunk elegendő folyadékot. Jó, de mit? Nem mindenkinek világos.

Nyilvánvaló, hogy nem mindenki van tisztában azzal, hogy hőségben nem a töménytelen (például tömény) alkohol és nem a cukros üdítők azok, amelyekkel szervezetünk megnövekedett folyadékigényét ki kell elégítsük. A folyadékon ilyenkor elsősorban a vizet értjük, de a vízben gazdag táplálék (például gyümölcsök) is jól tud jönni ilyenkor. Persze vízből is van sokféle, és itt is gyakran megáll a tudomány.

A csapvíz az utóbbi évtizedekben óriásit esett népszerűségéből, sőt talán már nincs is olyan neki, többen megvetendő, maximum mosogatásra alkalmas dologként tekintenek rá. Pedig rosszul teszik, a csapvizet, a jó csapvizet illik megbecsülni és nyugodtan lehet magában fogyasztani is. Vizsgálatok szerint a csapvíz – normál esetben, tehát, ha nem kerül bele szennyeződés, de Magyarországon ritka az ilyen probléma - simán felveszi a versenyt az ásványvizekkel, azaz tartalma nem rosszabb a boltban vásárolt vizénél. Ahogyan általában az íze sem. Tehát, aki szerencsés helyen lakik, nyugodtan megoldhatja folyadékpótlását a hagyományos módon.

Az ásványvizek kínálata óriási. Mindenki az ásványi anyag tartalommal igyekszik hódítani, de tudni kell, hogy nem szabad túlzásba vinni a bevitelt (egész egyszerűen nincs rá szüksége a szervezetünknek), ezer milligramm/liter felett már káros is lehet az összes ásványi anyag tartalom.

A szénsavas fajták helyett mindenképpen érdemes a csökkentett szénsav-tartalmú, vagy a teljesen mentes termékeket választani. Több okból is, például kevesebbet lehet fogyasztani belőle, savas és puffaszt is.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?