Menü

Terápiás csendfürdő

  • Dátum: 2015.07.13., 13:24

Sok ember fél a magánytól, ezért kifejezetten kerülik az egyedüllétet, pedig a pszichológiai kutatások szerint a csend, és az önmagunkra fordított osztatlan figyelem sokféle pozitív hatással lehet életünkre.

Manapság azonban a világháló, a közösségi oldalak világában még a fizikailag egyedül töltött időben is másokhoz kapcsolódunk, és a minket érő sok-sok inger, információ hálójában képtelenek vagyunk figyelmünket kizárólag önmagunkra fordítani. 

Általában ha nem is tudatosan, de mindent megteszünk, hogy ne legyünk egyedül, és ha fizikailag mégis egyedül lennénk, akkor sem fordítunk osztatlan figyelmet önmagunkra. Pedig ha szerepet kaphatna életünkben a csend is, sokkal több mindent megtudhatnánk önmagunkról, a valódi vágyainkról, és céljainkról. De a szakemberek szerint nem csak önismereti szempontból lehet pozitív hatású az egyedüllét. Az egyedüllét fejleszti a memóriánkat, elősegíti az információk mélyebb, tartósabb rögzülését, de akár még empatikusabbakká is válhatunk azáltal, ha olykor-olykor lehalkítjuk a magunk körüli zajokat.

A mai világban azonban tudatosabban kell tennünk azért, hogy több időt tudjunk szakítani önmagunkra, és képesek legyünk magunk körül csendet varázsolni. Mindezt gátolhatják az okostelefonok, melyek folyamatosan megannyi információt, ingert közvetítenek felénk. Az ebédet követő fizikai aktivitás, egy-egy séta, relaxáció vagy akár a naplóírás azonban segíthet befelé irányítani figyelmünket.

A csend, az egyedüllét nemcsak lelki felfrissülést hozhat, hanem komoly szerepe lehet egészségünk megőrzésében, vagy akár betegségek legyőzésében is.

Fotó: 
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.