Menü

Méhlepény: az élet fája

Az élet fájának is nevezik, hiszen mindent megad az új élet számára, táplálja és védi a magzatot. Mégis kultúránkban a szülést követően veszélyes hulladéknak minősítik, és gyakorlatilag kidobják.

A  méhlepény szülést követően ugyan befejezte feladatát, de sorsa spirituális szempontból egyáltalán nem mindegy.

A lótusz szülés során a köldökzsinórt nem vágják el, a baba így kapcsolatban marad a méhlepénnyel, a zsinór később elszárad, majd magától leválik. A lótusz szülés a háborítatlanságot szolgálja, a család és a baba számára is egy békés átmenetet biztosít, mely egyben lehetővé teszi a szabad leválást is.

A méhlepény működése ugyan leáll a szülést követő néhány órán belül, de az energiaáramlás fennmarad, vagyis kevésbé drasztikus módon történik az elválasztás, ezért az így született babák nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.

Bizonyos szempontból megdöbbentő lehet egy elhaló méhlepény látványa mely még összekötettésben van az újszülöttel, de spirituális szemmel fontos jelentőséggel bír.

Lótusz szülés esetén egyébként általában a méhlepényt levendulával, illetve sóval tartósítják, miután pedig megtörtént a természetes leválasztódás, eltemetik az "élet fáját". 

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.