Menü

Méhlepény: az élet fája

Az élet fájának is nevezik, hiszen mindent megad az új élet számára, táplálja és védi a magzatot. Mégis kultúránkban a szülést követően veszélyes hulladéknak minősítik, és gyakorlatilag kidobják.

A  méhlepény szülést követően ugyan befejezte feladatát, de sorsa spirituális szempontból egyáltalán nem mindegy.

A lótusz szülés során a köldökzsinórt nem vágják el, a baba így kapcsolatban marad a méhlepénnyel, a zsinór később elszárad, majd magától leválik. A lótusz szülés a háborítatlanságot szolgálja, a család és a baba számára is egy békés átmenetet biztosít, mely egyben lehetővé teszi a szabad leválást is.

A méhlepény működése ugyan leáll a szülést követő néhány órán belül, de az energiaáramlás fennmarad, vagyis kevésbé drasztikus módon történik az elválasztás, ezért az így született babák nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak.

Bizonyos szempontból megdöbbentő lehet egy elhaló méhlepény látványa mely még összekötettésben van az újszülöttel, de spirituális szemmel fontos jelentőséggel bír.

Lótusz szülés esetén egyébként általában a méhlepényt levendulával, illetve sóval tartósítják, miután pedig megtörtént a természetes leválasztódás, eltemetik az "élet fáját". 

Fotó:
pixabay.com

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.