Vitaminpótlás hatékonyabban
- Dátum: 2014.10.29., 18:20
- C-vitamin, liposzómális C-vitamin, vitamin, vitaminbevitel, vitaminpótlás
A vitaminpótlás fontosságát, betegségek megelőzésében játszott kiemelkedő szerepét nem lehet elégszer hangsúlyozni. Ám a megfelelő vitaminbevitelnek két nagy akadálya is lehet.
Egyrészt, hogy a mai élelmiszerekkel szinte lehetetlen a szervezet vitaminszükségletének kielégítése, másrészt pedig a vitaminok felszívódása és hasznosulása sem teljesen egyértelmű folyamat.
Természetes úton ma már nagyon nehéz pótolni a szervezetünk számára szükséges vitaminokat, mivel élelmiszereink csak igen kismértékben tartalmazzák azokat. Ám a gyógyszeripar elhalmoz minket „mesterséges formába öntött” vitaminok tömkelegével, nem győzünk választani, és laikusként azt sem értjük, hogy miért olyan drága egy egyszerű C-vitamin például. Az üzleti oldalon kívül erre van más magyarázat is. Önmagában véve a C-vitamin vegyülete, annak előállítása nem egy költséges folyamat, ám a hatóanyag felszívódásának hatékonysága már jóval bonyolultabb tényező.
Hiába szedjük ugyanis az ajánlott napi mennyiséget a vitaminokból, ha ezek megfelelő felszívódása nem biztosított, nem érünk vele semmit. Ezért alkalmaznak a vitaminok előállításánál, különböző segédanyagokat, melyek a vitaminok hatékonyabb beépülését, felszívódását segítik.
A C-vitamin előállításánál ezért is jelent forradalmi áttörést a liposzómális technológia. Ezzel a módszerrel előállított C-vitamint ugyanis természetes foszfolipid réteg védi, amely így sérülés és veszteség nélkül jut el az emésztőszervekig. Ilyen módon biztosított a nagymértékű hasznosulása is, mivel a bevitt hatóanyag jelentős (szinte teljes) mennyisége eljut a véráramig illetve a sejtekhez.
Fotó:
pixabay.com
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.