Menü

Óvatosan a természetes vitaminokkal is

Nem mind arany, ami fénylik! Sajnos ez a természetes vitaminokra is igaz. Kevesen tudnak róla, hogy a természetes alapanyagú vitaminok, étrend-kiegészítők néha nagyon messze állnak a valódi természetességtől. Noha az alapanyag természetes, de mire a vitamin a boltok polcaira kerül a vitamin, mindenféle vegyi eljáráson esik át.

Sajnos Magyarországon (de sok más országra is igaz ez) semmiféle szabályozás nem létezik arra vonatkozóan, hogy mely termékekre írhatják rá, hogy „természetes”, „natúr”, stb. A pontosan fogalmazó cégek úgy hirdetnek, hogy „csak természetes alapanyagú összetevőkből” készült. Mindez hiába, ha az ételekhez hasonlóan (pl. étolaj) itt is vegyi úton vonják ki az összetevőket, vagy kezelik az alapanyagot a megfelelő állag, forma elérése érdekében.

Még rosszabb, hogy rengeteg, alapanyaga miatt természetesnek hirdetett készítmény tartósítószert tartalmaz. Hiába tehát a természetes forrás, ha közben rejtett tartósítószereket fogyaszt! Kevésbé ártalmas, de bosszantó dolog, hogy a vitaminokhoz, étrend-kiegészítőkhöz, gyógykészítményekhez gyakorlatilag „kitöltő anyagokat” használnak. A fő összetevő nem az a természetes alapanyag, amit a termék neve alapján gondolnánk, hanem a nagy része vivőanyag. Figyelje meg tehát, hogy milyen arányban tartalmazza a készítmény azt az alapanyagot, amiért a terméket választotta! Valamint vizsgálja meg jól az összetevők listáját.

A vitaminok esetén máris elsődleges szűrő lehet, ha a címkén nem olvashatóak pontos adatok, például összetevők, vagy a hatóanyag-tartalom. Nem mindig egyszerű megállapítani, hogy az adott összetevő mit takar pontosan, ezért érdemes az interneten keresgélni a valóban természetes készítmények után, valamint kikérni a tapasztalt bioboltok, szakemberek véleményét. 

Fotó:
pixabay.com

Az 5 leghatásosabb méregtelenítő étel

A helytelen táplálkozás miatt a testünkben sok salakanyag, a kötőszövetekben pedig sok felesleges víz halmozódhat fel. Ám akadnak ételek, amelyekkel könnyedén elkerülheted ezeket a problémákat!

Mi az a CGM hajápolás?

A CGM rövidítése a Curly Girl módszernek, mely egy speciális, göndör hajra való hajápolási módszert jelent. A CGM jelölés azt jelenti, hogy göndörbarát termékről van szó, mely megfelel ezeknek a kritériumoknak.

A feldolgozott élelmiszerek káros hatásai

Az egészséges életmóddal foglalkozó szakemberek szerint a cukor, a finomított szénhidrátok után a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása miatt van komoly ok az aggodalomra. Egyre több dietetikus, életmódtanácsadó javasolja a feldolgozott élelmiszerek fogyasztásának visszaszorítását. Vajon tisztában vagyunk azzal, melyek ezek az ételek, italok?

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Fényvédők, smink, napsütés

A tudatos bőrápolás alapja, hogy már kora tavasszal, az első napsugarak megjelenésekor elkezdjük a fényvédő krémek használatát, azonban mit tegyünk, ha a fényvédelem mellett a sminkről sem szeretnénk lemondani nyáron?