Mit kezdjünk a málnával?
- Dátum: 2014.06.29., 21:42
- csokoládéöntet, csokoládészósz, fagyasztott, gurulós málna, gyümölcs, jégkrém, lekvár, limonádé, málna, mélyhűtés, puding, shake, szörp, turmix, túró
Végre eljött a málnaérés ideje! A háziasszonyok (szerencsés esetben a háziurak is) készítik a szörpöket, lekvárokat. De mire használhatjuk még a málnát, ha sok a termés, vagy ha ládányit vásárolunk belőle?
- Tegyük a limonádéhoz! A legistenibb málnás limonádé receptje az alábbi: bodzaszörpöt hígítsunk fel vízzel, és csavarjunk bele citromot, valamint áztassunk is bele feldarabolt citromot és lime-ot. A málnát kicsit törjük meg úgy, hogy a szemek csak egy kicsit nyomódjanak meg, és így keverjük a limonádéhoz. Hűtve fogyasszuk a rózsaszínű italt.
- Nagyon finom és egészséges nyári desszert, ha a túróhoz kevés natúr joghurtot, valamint eritritet (édesítőszer) keverünk, majd hozzáadjuk az összenyomkodott málnát.
- Szintén kiváló desszert, ha vaníliapudingba egészben málnaszemeket nyomkodunk, majd dermedés után, hűtve fogyasztjuk.
- Dobjuk fel a fagylaltot friss málnával! Nem muszáj házilag készült fagylaltnak lennie, a boltban vásárolható jégkrémdesszerteket is tuningolhatjuk vele.
- Fogyasszuk magában a málnát, csokoládészósszal leöntve! Ha cukormentes csokiöntetet szeretnénk, készítsük el házilag, max. negyed óra alatt elkészülhetünk vele.
- Készítsünk málnás shake-t! Turmixoljunk össze 25 dkg málnát natúr joghurttal, facsarjunk bele egy kis citromlevet, majd öntsük fel vízzel a kívánt krémes, de iható állag eléréséig.
- Gondoljunk a téli napokra is! Tegyünk el „gurulós málnát” a mélyhűtőbe. Leszárítva helyezzük műanyag dobozba. Ha helyszűkében szenvedünk, akkor kicsit össze is turmixolhatjuk: 1-2 nyomás a turmixgépen elegendő. Ennél jobban azonban ne aprítsuk össze, mert akkor már csak püré formájában tudjuk eltenni. A mélyhűtött málnát ugyanúgy tudjuk használni a fenti receptekhez szezonon kívül is.
Fotó:
pixabay.com
Népszerű adventi édességünk a grillázs
A karácsonyi vásárokban a forralt bor és a pirított mandula a sláger, de a gesztenye is elengedhetetlen finomság. A sült gesztenye zamatáról és a téli lélekmelengető italokról, az adventi konyhai aromaterápiáról nemrég írtunk oldalunkon, most a karácsonyi hangulat másik kedvencét említjük meg, a grillázst.
Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között?
Az étrend-kiegészítők jótékony hatásúak az emberi szervezetre, azonban e termékeknek nem tulajdonítható betegséget megelőző vagy gyógyító hatás. Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között? Melyiket válasszuk?
Ünnepi italok – nemcsak télre
Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?
Ezért fogyasszunk mindennap ánizst
Az ánizst egész magként és őrölt formában is beszerezhetjük. Számos vitamin és ásványi anyag található meg benne, például A- és C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, kálium, szelén, mangán és vas. A hagyományos gyógyászat szerint az ánizs igen kedvezően hat a szervezetünkre, stimulálja például az idegrendszert, a méregtelenítést, az izmok regenerációját egyaránt. lássuk, miért érdemes még rendszeresen fogyasztani!
Taurin gyógyító hatása
A taurin egy öregedésgátló aminosav, ami bélflóránkban is aktív. Elfogyasztása után kevesebb mint egy óra alatt a véráramba kerül, hogy energiát adjon az izomok, az idegek, a szív és agy sejtjeinek. Táplálja a szem retináját és a belső fül sejtjeit.