Menü

Töltsünk több időt az árnyékban!

Az időjárás azt mutatja, ismét itt az ideje annak, hogy átismételjük, melyek azok a szabályok, amelyeket mindenképpen be kell tartani, ha a tűző napra kerülünk. Nem csak napozóknak!

A napfény jó, a napfény hatékony, de nagyon óvatosan kell bánni vele. A mérleg egyik serpenyőjében ott van a D-vitamin képződése, a különböző bőrproblémák javulása és az az egyáltalán nem elhanyagolható dolog, hogy a napozás javítja a kedélyállapotot, s mint ilyen nyugtat, lazít és segít a depresszió ellen. A másik, negatív oldalon olyan tényeket kell figyelembe vennünk, mint a gyorsan kialakuló égési sérülés, a bőr öregedése, a napallergia, és a rákképződés kockázatának növekedése.

Nem könnyű tehát megtalálni az egyensúlyt, de az átlagember bátran mehet a napra a szabályok pontos betartása mellett. Nem csak napozáskor kell odafigyelni arra, hogy az ember 11 és 15 óra között lehetőleg ne töltsön hosszú időt a tűző napon. A naptejek és egyéb napvédő krémek valóban kiszűrik a káros sugárzást, ám használatuk nehézkes, hiszen gyakran és viszonylag vastagon kell kenni őket minden napon lévő bőrfelületre. Ez nem mindenütt kivitelezhető könnyedén, másfelől valljuk be, a legtöbben egész egyszerűen lusták vagyunk a krém állandó és megfelelő pótlására.

Érdemes az öltözködésünket úgy átgondolni, hogy ha sokat kell az utcán, napon töltenünk, védje bőrünket, szemünket és fejünket is. Nyaraláskor pedig érdemes átgondolni a korábbi napozási szokásainkat (különösen 11 és 15 óra között) és sokkal több időt árnyékban, mint napon tölteni.

Fotó:
pixabay.com

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.