Mit tehetünk a ráncok ellen?
- Dátum: 2014.05.12., 11:05
- dohányzás, napozás, öregedés, ránc, ránctalanítás természetesen
A ráncok megjelenése természetes velejárója az öregedési folyamatnak, megakadályozni nem tudjuk, de életvitelünk jelentősen befolyásolja bőrünk állapotát is.
A ráncok kialakulása tehát természetes folyamat, de egyáltalán nem mindegy hogy milyen arányban és milyen mélységben jelennek meg arcunkon. Arcbőrünk híven tükrözi nemcsak a genetikai adottságokat, hanem bizony életmódunkat és táplálkozási szokásainkat is.
A bőr idővel vékonyabbá, szárazabbá és rugalmatlanabbá válik, mivel fokozatosan elvékonyodik a kötőszöveti állomány és csökken a vízmegkötő képessége is.
Arcbőrünk egészségének megóvása érdekében a legfontosabb a megelőzés. A sok alvás például nemcsak üres közhely, hanem valóban javíthat bőrünk állapotán. Persze nemcsak az alvás regeneráló hatása fontos ebből a szempontból, hanem az is, hogy ilyenkor pihennek arcizmaink, ugyanis például nem gesztikulálunk. Viszont emiatt nem mindegy, hogy milyen pozícióban alszunk, ha nyújtott nyakkal háttal fekszünk, akkor tudnak igazából kisimulni rácaink alvás közben.
A dohányzás jelentősen befolyásolja bőrünk állapotát, mivel egyrészről antioxidánst von el a szervezettől, másrészről pedig szűkíti a perifériás ereket. Ennek következtében fokozza a bőr elvékonyodását, és a ráncok kialakulását, elmélyülését.
A túlzott napozás, szolizás is hasonlóan károsítja bőrünk állapotát, és gyorsítja az öregedési folyamatokat. A D-vitamin persze nagyon fontos, de a sok napozás, nem is beszélve a leégésről, vízhiányossá teszi bőrünket, és még több ráncot eredményez arcunkon.
A táplálkozás is fontos tényező lehet a ráncok elleni küzdelemnek, pontosabban bőrünk egészségének megőrzése érdekében. Fogyasszunk előszeretettel antioxidánsokban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket, valamint omega-3 zsírsavban gazdag élelmiszereket, és ne feledkezzünk meg a gyakori folyadékpótlásról sem!
A súlygyarapodás, illetve a hirtelen fogyás is nyomot hagy bőrünkön. Ezért az állandó, radikális súlyváltozás a ráncok kialakulásának kedvez. Egyébként a szakértők arctornát is javasolnak a ráncok ellen, léteznek kifejezetten erre a célra kidolgozott módszerek.
Fotó:
Pixabay.com
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.