Menü

Mit tehetünk a ráncok ellen?

A ráncok megjelenése természetes velejárója az öregedési folyamatnak, megakadályozni nem tudjuk, de életvitelünk jelentősen befolyásolja bőrünk állapotát is.

A ráncok kialakulása tehát természetes folyamat, de egyáltalán nem mindegy hogy milyen arányban és milyen mélységben jelennek meg arcunkon. Arcbőrünk híven tükrözi nemcsak a genetikai adottságokat, hanem bizony életmódunkat és táplálkozási szokásainkat is.

A bőr idővel vékonyabbá, szárazabbá és rugalmatlanabbá válik, mivel fokozatosan elvékonyodik a kötőszöveti állomány és csökken a vízmegkötő képessége is.

Arcbőrünk egészségének megóvása érdekében a legfontosabb a megelőzés. A sok alvás például nemcsak üres közhely, hanem valóban javíthat bőrünk állapotán. Persze nemcsak az alvás regeneráló hatása fontos ebből a szempontból, hanem az is, hogy ilyenkor pihennek arcizmaink, ugyanis például nem gesztikulálunk. Viszont emiatt nem mindegy, hogy milyen pozícióban alszunk, ha nyújtott nyakkal háttal fekszünk, akkor tudnak igazából kisimulni rácaink alvás közben.

A dohányzás jelentősen befolyásolja bőrünk állapotát, mivel egyrészről antioxidánst von el a szervezettől, másrészről pedig szűkíti a perifériás ereket. Ennek következtében fokozza a bőr elvékonyodását, és a ráncok kialakulását, elmélyülését.

A túlzott napozás, szolizás is hasonlóan károsítja bőrünk állapotát, és gyorsítja az öregedési folyamatokat. A D-vitamin persze nagyon fontos, de a sok napozás, nem is beszélve a leégésről, vízhiányossá teszi bőrünket, és még több ráncot eredményez arcunkon.

A táplálkozás is fontos tényező lehet a ráncok elleni küzdelemnek, pontosabban bőrünk egészségének megőrzése érdekében. Fogyasszunk előszeretettel antioxidánsokban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket, valamint omega-3 zsírsavban gazdag élelmiszereket, és ne feledkezzünk meg a gyakori folyadékpótlásról sem!

A súlygyarapodás, illetve a hirtelen fogyás is nyomot hagy bőrünkön. Ezért az állandó, radikális súlyváltozás a ráncok kialakulásának kedvez. Egyébként a szakértők arctornát is javasolnak a ráncok ellen, léteznek kifejezetten erre a célra kidolgozott módszerek.

Fotó:
Pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.