Veszélyes kiszáradás
- Dátum: 2014.05.02., 20:06
- dehidratáció, dehidratáció jelei, dehidratáltság tünetei, kiszáradás, kiszáradás ellen, kiszáradás jelei
A fejfájás, ingerlékenység, karikás szemek, székrekedés, enerváltság a kiszáradás enyhe tünetei, amit a legjobb azonnal orvosolni. Sokan a felsorolt bajok megjelenésekor nem is gondolnak rá, hogy megfelelő folyadék pótlással megszabadulhatnak minden kellemetlenségtől.
A szervezetünk megfelelő működéséhez elengedhetetlen a víz, amelynek fontos szerepe van szinte minden folyamatban. Sokan például azzal sincsenek tisztában, hogy nem elég pusztán folyadékot fogyasztani, mert a cukros, alkoholos, szénsavas, koffeines italok egyáltalán nem segítik a folyadékpótlást, hanem inkább gátolják.
A kiszáradás, vagy hivatalosan mondva, a dehidratáció rengeteg betegség, apró kellemetlenség okozója. A krónikus dehidratáltság pedig akár a szervezet összeomlásához is vezethet.
A kiszáradás első tünete érdekes módon nem mindig a szomjúság. Ilyenkor inkább enerváltnak, fáradtnak, nyúzottnak érezzük magunkat. Sokszor ez fejfájással, száj és bőr szárazsággal is együtt jár. A szakemberek szerint a szénhidrátok és cukor utáni vágyakozás is a vízhiányt jelzi. Sőt, sokszor az éhségérzet is, amit először érdemes négy-öt deciliter tiszta vízzel elcsitítani. Már kevéske vízveszteség is állandó székrekedést, gyomorégést, kellemetlen fejfájást, szédülést, karikás szemeket produkálhat. A vesék működése legyengül, lassabban forog az agyunk, nehézkessé, körülményessé válunk. Pedig mindössze elég lenne két liter vizet megiszogatni.
Persze a két liter víz az inkább csak egyfajta gyorssegély, mert a legjobb arra törekedni, hogy naponta minél több, akár 3-4 liter vizet is elfogyasszunk. No nem egyszerre, hanem folyamatosan adagolva. Tartsuk mindig az eszünkben, hogy inni nem akkor kell, amikor szomjasak vagyunk, hanem mindig, folyamatosan pótolni kell az elvesztett folyadékot. Persze a vízen kívül fogyaszthatunk tiszta gyógy-, vagy gyümölcsteákat, gyümölcs- és zöldségturmixokat, leveseket is.
Fotó:
pixabay.com
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.