Menü

Veszélyes kiszáradás

A fejfájás, ingerlékenység, karikás szemek, székrekedés, enerváltság a kiszáradás enyhe tünetei, amit a legjobb azonnal orvosolni. Sokan a felsorolt bajok megjelenésekor nem is gondolnak rá, hogy megfelelő folyadék pótlással megszabadulhatnak minden kellemetlenségtől.

A szervezetünk megfelelő működéséhez elengedhetetlen a víz, amelynek fontos szerepe van szinte minden folyamatban. Sokan például azzal sincsenek tisztában, hogy nem elég pusztán folyadékot fogyasztani, mert a cukros, alkoholos, szénsavas, koffeines italok egyáltalán nem segítik a folyadékpótlást, hanem inkább gátolják.

A kiszáradás, vagy hivatalosan mondva, a dehidratáció rengeteg betegség, apró kellemetlenség okozója. A krónikus dehidratáltság pedig akár a szervezet összeomlásához is vezethet.

A kiszáradás első tünete érdekes módon nem mindig a szomjúság. Ilyenkor inkább enerváltnak, fáradtnak, nyúzottnak érezzük magunkat. Sokszor ez fejfájással, száj és bőr szárazsággal is együtt jár. A szakemberek szerint a szénhidrátok és cukor utáni vágyakozás is a vízhiányt jelzi. Sőt, sokszor az éhségérzet is, amit először érdemes négy-öt deciliter tiszta vízzel elcsitítani. Már kevéske vízveszteség is állandó székrekedést, gyomorégést, kellemetlen fejfájást, szédülést, karikás szemeket produkálhat. A vesék működése legyengül, lassabban forog az agyunk, nehézkessé, körülményessé válunk. Pedig mindössze elég lenne két liter vizet megiszogatni.

Persze a két liter víz az inkább csak egyfajta gyorssegély, mert a legjobb arra törekedni, hogy naponta minél több, akár 3-4 liter vizet is elfogyasszunk. No nem egyszerre, hanem folyamatosan adagolva. Tartsuk mindig az eszünkben, hogy inni nem akkor kell, amikor szomjasak vagyunk, hanem mindig, folyamatosan pótolni kell az elvesztett folyadékot. Persze a vízen kívül fogyaszthatunk tiszta gyógy-, vagy gyümölcsteákat, gyümölcs- és zöldségturmixokat, leveseket is.

Fotó:
pixabay.com

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.