Az ősi, gyógyító rezgés
- Dátum: 2014.02.06., 12:03
- hangterápia, hangterápia gyógyító hatása, hangterápiás eszközök, mire jó a hangterápia, zen-tál
A belső béke, a harmónia keresése és megtalálása minden ember, egyén számára komoly feladat. Főleg olyankor, amikor már a rendezetlenség miatt betegségek nehezítik az utat. A hangterápia ősidők óta használt módszer, amely segít a nyugalom, az egyensúly megtalálásában és fenntartásában.
A hangterápiában különböző hangszerek segítségével gyógyítanak, lazítanak el, oldják fel a különböző lelki, fizikai gátokat, blokkokat. Ezek a hangszerek ősi, gyógyító rezgést bocsátanak ki. A rezgés egészen a sejtek szintjéig hat, s ott fejti ki építő, gyógyító hatását.
A különböző kultúrákban különböző módokon juttatják el a gyógyulni vágyót, az ellazulást, a nyugalmat keresőt a meditációs állapotba, vagy másképpen fogalmazva, a transzállapotba. Erre a szintre jutva pedig már a rezgések őserővel hatnak.
Számtalan eszköz, hangszer létezik, amelyet a hangterápiát végzők használnak, persze különböző célzattal. Harang, gong, zengőtál, ütő, kagylókürt, talpas-tál, zen-tál, tingsha – hogy csak a legismertebbeket említsük. A hangterápiás kezelés során valamennyi eszköznek más és más a feladata, ahogy más és más rezgéseket bocsátanak ki.
Összességében a megszólaltatott tál az emberben felgyülemlett, alul rezonált energiákat feloldja, majd a helyére gyógyító rezonanciájú rezgéseket tölt be.
A hangterápiát mindazoknak javasolják, aki például a különböző civilizációs betegségekben szenved, pánikbeteg, alvási problémákkal küzd, stresszes, feszült, ideges, nem tud megfelelően koncentrálni. Ezen kívül jótékony hatással van a különböző érrendszeri problémákra, a háttáji, deréktáji, nyaki fájdalmakra, az ízületi problémákra, erősíti az immunrendszert, segít a méregtelenítésben, fejfájás, erőtlenség esetén.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.