Gyógynövények alkalmazása várandóság alatt
- Dátum: 2013.11.30., 21:06
- csalántea, gyógynövények, kamillatea, reggeli rosszullét, várandóság, veszélyes
A témának azért lehet kiemelt szerepe várandóság alatt, mivel ebben az időszakban a gyógyszerek jelentős része nem szedhető, hatóanyagaik ugyanis átjuthatnak a placentán keresztül, és veszélyeztethetik a baba egészséges fejlődését.
Éppen ezért a terhesség alatt jelentkező betegségek kezelésére érdemes a gyógynövények között keresni természetes megoldást.
A kezdeti időszakban a legtöbb kismamánál jelentkeznek a reggeli rosszullétek, illetve különböző gyomorbántalmak. Ezeket a rosszulléteket például kamillatea fogyasztásával enyhíthetjük, mivel a kamilla gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású, valamint csillapítja a gyomorégést is.
Az is köztudott, hogy várandóság idejére fokozódik a szervezet vitamin-, és ásványi anyag- szükséglete. C-vitamint például csalántea és csipkebogyótea fogyasztásával is pótolhatjuk. Szintén gyakori probléma, hogy a terhesség ideje alatt a bélműködés lelassul, ez gyakran okoz szorulást. Természetesen a hashajtó gyógyszerek alkalmazása ilyenkor tilos, mivel ezek a készítmények alhasi vérbőséget okoznak, ami akár vetéléshez, vagy koraszüléshez is vezethet. Viszont az édeskömény terméséből, vagy a borsmentából készült tea fogyasztásával tehetünk a szorulás ellen.
Egyébként még a tejelválasztás beindulását és serkentését is megtámogathatjuk gyógynövények segítségével. Erre alkalmas például: a csalánlevél, a citromfű, és az édesköménytermés is.
Persze a gyógynövények közül sem mindegyik alkalmazható a terhesség ideje alatt. A várandóság alatt többek között a következő gyógynövények kerülendőek: fehér és fekete üröm, lenmag fagyöngy, cickafark, nyírfalevél, medveszőlő, levendulavirág, rozmaring, zsálya.
Fotó:
pixabay.com
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.