Menü

Dan Millman előadást tart Magyarországon!

Szeptember 18-án Budapesten tart előadást a hajdani tornász világbajnok, író, Dan Millman „A békés harcos útja” című könyv szerzője.

Ez alkalomból az író videó üzenetben beszélt a két hét múlva aktuális budapesti előadásáról. Dan Millman munkái 29 nyelven jelentek meg eddig. Írásai középpontjában az áll, milyen helyzeteken kell úrrá lenni a kitűzött célok elérése, milyen „mankókat” talál például egy sportoló ahhoz, hogy elérje saját sportágában a világrekordot.

Az 1964-es világ-, majd háromszoros Amerika-bajnok tornász, egy motorbaleset következtében kénytelen volt feladni sport – karrierjét. Felépülése után edző, harcművészet-oktató, főiskolai tanár, valamint számos sikeres könyv szerzője lett.

Az 1980-ban írt, önéletrajzi elemeket tartalmazó „A békés harcos útja” című könyvből , amely világszerte nagy sikert aratott, 2006-ban készített filmet Victor Salva rendező; Peaceful warrior címmel.

Dan Millman könyveinek első magyarországi kiadója, az Édesvíz Kiadó képviseletében Novák Dóra elmondta, a „Békés harcos útja” című könyv műfaja szerint regény, ezért nem tartozott a kiadó profiljába. Miután azonban megjelent 1995-ben, olyan erős érdeklődés volt a könyv illetve a folytatása iránt az olvasók részéről, amelynek eredményeként Dan Millman következő két könyvét is lefordították és kiadták.

 Rakonczay Gábor kétszeres Guinness világrekorder óceáni evezős, négyszeres óceánátkelő magyar hajós a tájékoztatón arról beszélt, hogy eddigi sikereihez Dan Millman írásai, köztük az első, a Békés Harcos útja milyen komoly alapot jelentett. Számára a könyvekben található „életvezetési” tanácsok valódi útmutatások voltak arra vonatkozóan, hogyan kell kitűzni a nagy célokat és kitartással el is érni azokat. Rakonczay Gábor második könyve, az Átkelés a végtelenen, szeptember közepén jelenik meg, mialatt ismét készül vissza az óceánra.

Forrás, fotó:
Schranz Edit

Atlétikai világbajnokság Budapesten!

Mint sokan tudjuk, a 2023-as atlétikai világbajnokság rendezési jogát Budapest kapta meg a Nemzetközi Atlétikai Szövetség 2018 decemberében tartott ülésén. Ez a 19. szabadtéri atlétikai világbajnokság, melyre 195 országból 2000 atléta érkezett.

Az eper szervezetre gyakorolt hatása

A nyár igazi jele a piacokon megjelenő friss eper, ami nem csak finom, de rendkívül egészséges is, mondhatni bűntelen élvezet.

Miért szednek sótablettát a futók?

Sokan esküsznek rá, mások pedig egyáltalán nem használják. De most akkor kell vagy sem? Mire jó a sótabletta?

Segíti-e az olimpia egy ország sportjának felemelkedését?

Előző cikkünkben arról elmélkedtünk, hogy vajon egy átlag hazai világverseny generál-e az utánpótlásnak több versenyzőt. Egyértelmű válasz nem adható, annyi bizonyos, hogy a kettő között nincs összefüggés. Az már egy másik kérdés, hogy néhány kiugró eredmény viszont érdeklődő fiatalokat hoz az adott sportágba. Ám azt már viszonylag objektíven meg tudjuk vizsgálni, hogy okozott-e sportági fejlődést egy olimpia az adott országnak. Maradjunk csak a XXI. századi olimpiáknál.

Az egészséges edző-gyermek-szülő háromszög a sport területén.

Amikor gyermekünket klubkeretek között sportolni adjuk, nagyon fontos, hogy megmaradjon a gyermek-szülő-edző háromszög stabilitása. Ennek fenntartásáért különösen a két felnőttnek kell sokat tenni, mert ha megbillen, vagy bármilyen törés következik be, annak a gyermek látja a kárát. Néhány sportág erre már konkrét leírásokat dolgozott ki.