Új szabadidős őrület: futballgolf!
- Dátum: 2013.08.08., 16:45
A futballgolf egy olyan extrém sport, ahol a világ legnépszerűbb sportágát, a focit ötvözik a golffal. Érdekes elgondolás, ráadásul négy éve már hazánkban is űzhető sportág.
A futballgolf lényege végigvezetni egy focilabdát egy golfpályára emlékeztető terepen. Itt vagy nagyobb lyukakat, vagy kapukat alakítottak ki, helyeztek el, ahova a játékosnak minél kevesebb rúgással, labdaérintéssel kell eljuttatnia a játékszert.
Minden futballgolfpálya egyedi, nincs két egyforma a világon. Arra vonatkozóan egyáltalán nincsenek szabályok, milyennek kell lennie egy ilyen pályának, ezért mindenki olyat épít, amilyet szeretne, amihez kedve. Épp ezért izgalmas és a változatos ez a sport.
Ami viszont biztos, hogy a pályák többsége 9, vagy 18 lyukú, s itt is megtalálhatóak elütő helyek (teeing grund), illetve homok és egyéb akadályok, valamint a lyukak körüli füves területek. Az elütőhelytől a lyukig általában 50-250 méter a távolság.
A pontokat a rúgások és a büntetések összege adja meg. Értelemszerűen az nyer, akinek a legkevesebb pontja van. A játékot ötös labdával játsszák,
A futballgolfban alapvetően kétféle játékot különböztetnek meg - a stroke play lényege a játékosok összehasonlítása, a lényeg, hogy végigérjenek a pályán. A match play során pedig konkrét ellenfelet kell legyőzni minél ügyesebben.
Európában közel negyven futballgolfpályát tartanak nyilván, de a sportág őshazájában, Hollandiában építették a legtöbbet. Ez a sport mindenki számára ajánlott, gyerekek és felnőttek egyaránt űzhetik.
Hazánkban Újlengyelben építették az első futballgolf pályát még 2009-ben és ugyanebben az esztendőben megalakult az Első Magyar Fottgolf Egyesület is. További érdekesség még, hogy a sportág első világbajnoka magyar, Lengyel Béla személyében.
Fotó:
www.futballgolf.hu
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!
Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.
Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.