Menü

Filmajánló: Gucci – ház

A Ridley Scott rendezésében 2021-ben bemutatott Gucci-ház egy amerikai életrajzi-bűnügyi film, mely igaz történetre épül. A szereposztás is igen kecsegtető, a főszerepben Lady Gaga látható, s szerepel a filmben Al Pacino, Jared Leto, Jack Huston, Reeve Carney, Salma Hayek és Jeremy Irons is. Nem tudom, ki, hogy van vele, de én nagyon szeretem az olyan filmeket, amelyeknek napokig a hatása alatt vagyok.

Az amerikai krimi-dráma, thriller, 157 perces történetének középpontjában Patrizia Reggiani pere és elítélése áll, aki megölette korábbi férjét, a Gucci-ház egykori vezetőjét, Maurizio Guccit. Patriziát 1997. január 31-én tartóztatták és bűnösnek találták egykori férje meggyilkolásának megszervezésével. A tárgyalássorozat hatalmas médiaérdeklődést váltott ki a sajtóban.

A film nem teljesen pontos minden részletében, azonban magával ragadó történet, melyből megismerhetjük a Gucci család fájdalmasan igaz történetét. Egy valóban megtörtént családi-bűnügyi dráma került mozivászonra. Szerelem, ármány, árulás, bosszú, kitervelt gyilkosság szövi át a filmet, mely bemutatja, hogy meddig hajlandó elmenni egy család, hogy mindent uralma alá hajtson.

Reggiani keserű volt a tönkrement házassága miatt, és amiatt is, hogy volt férje szerinte nem megfelelően kezelte a családi céget.

Reggiani alaposan kitervelte a merényletet, minden lehetőséget körbejárt, s végül barátja és cinkosa, Pina Auriemma közbenjárásával (akit a filben Salma Hayek alakít) Benedetto Ceraulo nevű ismerőse és egy Orazio Cicala nevű harmadik cinkos elkövették el a gyilkosságot 1995. március 25-én. A munkába igyekvő 46 éves Maurizio Guccit agyonlőtték. 1998 novemberében Ceraulo életfogytiglani börtönbüntetést kapott, Reggiani és Cicala egyenként 29 évet, míg Auriemma és Savioni 25 és 26 év börtönbüntetést kapott, amelyet végül enyhítettek, így Reggiani 2016-ban szabadult.

Ridley Scott története a család szerint átlépett egy határvonalat, melyben ellopták a család személyazonosságát.

2022. január 5-ig bezárólag a film az Egyesült Államokban és Kanadában 49,4 millió dollárt, egyéb országokban mintegy 77,5 millió dollárt termelt, ami világszerte összesen 126,8 millió dolláros bevételt jelent-írta a wikipedia a honlapján. A Gucci-ház című film azonban sosem kapta meg a teljes jóváhagyást Gucci családtól. Reggiani szabadulása óta egy milánói ékszerbutikban dolgozik kreatív munkatársként.

Nehéz, de feloldozó élmény a Kékkört egyben teljesíteni

Érezted már azt, hogy belefáradtál az élet monotonitásába és heteken át mást se csinálnál, csak túráznál? Mándi Ferenc és Till Anilla dokumentumfilmje meg fog erősíteni az elhatározásodban, ugyanis a 2550 megnyerő közvetlenséggel és egyszerű érzésekkel mesél az Országos Kékkör teljesítéséről.

The Last of Us 2. évad nyitája

Két év telt el az első évad megjelenése óta. A The Last of Us idei indulásakor egyértelmű: a világ ugyan megmaradt romjain, de Joel és Ellie kapcsolata már aligha. A folytatás nemcsak érzelmi mélységeket tár fel a két főhős között, hanem egy kegyetlenül motivált szereplővel is sokkolja a nézőt – a bosszúvágytól fűtött Abbyvel. Az alkotás továbbra is kompromisszummentesen, nagy vizuális erővel és morális kérdésekkel teli történetvezetéssel halad, miközben már most érezhető, hogy mi lesz a végkifejlet.

Mi zajlik egy gyilkos tinédzser fiú lelkében?

A Kamaszok (Adolescence) egy drámába bújtatott pszichológiai horror. Mi lenne ha kiderülne, hogy egy rendes, magának való tizenéves fiút brutális gyilkossággal vádolnak meg? Mi van akkor, ha az emberölés indítéka a manoszféra és az Andrew Tate-féle toxikus gondolkodás? Avagy tényleg ennyire nem értjük és látjuk át a tinik világát.

A fanatizmus sohasem csökken, csak átalakul

A Netflixen 2023-ban bemutatott négyrészes Beckham című dokumentum sorozat fordulatos és lebilincselő karrier összegzés a labdarúgó David Beckham életéről. Önértelmezésként is tekinthetünk az alkotásra mert részben a focista saját filmes gyártócége, a sport tematikájú műsorokkal és dokumentum filmekkel foglalkozó Studio 99 készítette.

Bob Dylan rajongósimogató amerikai folklórzene-fetisisztáknak

James Mangold az egyik legfelkapottabb amerikai rendező (Észvesztő, Logan, Az aszfalt királyai), aki ezúttal Bob Dylan pár, korai zenei évét álmodta vászonra, ahogy egy, a semmiből jött elveszett fiúból kezdetben folklórzenei sztár lesz majd később örök lázadóként kulturális jelenséggé, legendává válik. Az egyértelműen rajongóknak készült Sehol se otthon című mozi hihetetlen részletgazdagsága és jó zenéi ellenére is a legtöbb gálán csak jelölésekig vitte, nem véletlenül. Lássuk a részleteket.