Menü

Tényleg a Balaton a Riviéra?

Természetesen mindenkinek lehet más az ízlése, és ebben nem tudunk pártatlanok lenni. De rengeteg külső körülményt megvizsgálhatunk részletesen, ami segít eligazodni ebben a kérdésben.

1. A vízpartok és vízben űzhető szabadidős tevékenységek szerelmesei mindenképpen megtalálhatják a számításaikat a Balaton mellett is, főképpen akkor, ha valamivel nagyobb, központibb helyet választanak úti célul. A vízben fürdőzés és a vízibiciklizés csak a jéghegy csúcsa. Ezen kívül lehet kenuzni, kajakozni, hajózni, vitorlással utazni, de egyes helyeken wakeboardozni, vízi dodzsemezni is tudunk. Ez már lehetőségek széles tárházával kecsegtet, főleg, ha több nap több helyet szeretnénk meglátogatni. A nagyobb városok, melyeket érdemes meglátogatni, ha hódolni szeretnénk a szenvedélyeinknek: Fonyód, Balatonfüred, Siófok, Tihany, Balatonfűzfő, Balatonföldvár, és a sort még folytathatnám jó pár elemmel.

2. Aki a kirándulásért, túráért van odáig, az a Bakony lankáin biztosan megtalálja a kedvére való programot. Ha pedig a túrázás elfárasztja, esténként sétahajókázással pihenheti ki a fáradalmakat. Erre alkalmas helyek: Szigliget, Badacsony, Tihany, Balatonfüred és vonzáskörzete, Paloznak.

3. Ahogy a legtöbb tengerpart, a Balaton partja is családbarát. Rengeteg családi program vár ránk, amelyek nagy részén kedvezményt is kapnak azok, akik többen érkeznek. A gyerekeket sok helyen várja játszóház, speciálisan kialakított strand rész, játszótér, kisvasút, és számos program. A szülők addig bort kóstolhatnak, különleges vacsorákon vehetnek részt. Mindenki megtalálja a maga elfoglaltságát anélkül, hogy le kellene mondania bármiről.

4. Az árak tekintetében viszont igen vegyes álláspontjaink lehetnek. A tengerparti városok, különösen a népszerű turistaparadicsomok árai igen nehezen megfizethetőek. Még feljebb viszi az árakat, ha egy adott szállás vagy vendéglátóegység a parthoz közel található. Ez viszont a Balatonon is így van. Ha valaki kedvelt nyaralóhelyre szeretne menni, ahol minden elérhető távolságra van annak bizony meg kell fizetni az árát. Ebből a szempontból vannak olyan esetek, amelyben egy balatoni nyaralás ára vetekszik a horvát tengerpartéval. Alapos tervezéssel és felkészüléssel, illetve időben történő foglalással azonban lefaraghatunk valamennyit a borsos árakból.

Tehát, aki jó nyaralásra vágyik, az nem fog csalódni a Balatonban. De hogy valóban a Balaton-e a Riviéra nekünk, azt ki-ki döntse el maga.

Varga Ágnes Kata

Miért fontos a gyerekeknek az ebéd utáni alvás?

Három gyerek mellett az ember gyorsan megtanulja, hogy vannak dolgok, amik nem egyszerűen „hasznosak”, hanem konkrétan a túlélés zálogai. Nálunk az ebéd utáni alvás pontosan ilyen. Persze, mielőtt anyuka lettem, én is azok közé tartoztam, akik azt gondolták: ha egy gyerek nem akar aludni, hát nem alszik. A valóság viszont egészen mást mutatott.

Rekreáció – ismered a kifejezést és azt, ami mögötte van?

Sokak hallhatták már azt, hogy rekreálódni kell akár a mindennapokban is, de vajon ez mit takar valójában?

A zene hatása az agyműködésre

A zene az emberi kultúra egyik legősibb és legösszetettebb kifejezési formája, amely nem csupán érzelmi élményt nyújt, hanem jelentős hatással van az agyműködésre is.

A kamaszkori szorongás árnyékában

A kamaszkor az emberi élet egyik legintenzívebb és legváltozatosabb időszaka. Ebben az életszakaszban a fiatalok nemcsak testi változásokon mennek keresztül, hanem jelentős lelki és társas átalakulásokon is. A gyermekkorból a felnőttkor felé vezető út sok bizonytalansággal, kérdéssel és új kihívással jár. Ezek a változások gyakran szorongást idéznek elő, amely a serdülők mindennapi életének természetes része lehet. A kamaszkori szorongás azonban különböző formákban jelenhet meg, és hatással lehet a fiatalok tanulmányaira, kapcsolataira és önértékelésére is.

A harag – amit érdemes elmondani a gyerekeknek erről

A harag egy természetes reakció már kisgyermekkorban is, érdemes a gyerekeket ezzel kapcsolatban terelgetni, hogy jól tudják kezelni a dühüket.