Ne legyen stresszes kinyitni a ruhásszekrényt!
- Dátum: 2019.02.14., 07:27
- adományozás, ajándékozás, átdolgozás, egészség, élet, javítás, megelőzés, munka, ruha, ruhatár, segítség, stressz, vásárlás
Gyakran érzed reggel, amikor kinyitod a szekrényt, hogy nincs mit felvenned? Mit gondolsz, miért van ez? Irtsd ki a stresszt a ruhásszekrényedből! Segítünk!
Ha este fáradtan térek nyugovóra, tehát már alig várom, hogy belezuhanhassak az ágyba, hogy másnap megint benyeljen a mókuskerék, gyakran elfelejtem még fejben is megtervezni, mit fogok felvenni másnap. Aztán reggel álmosan, a szekrényajtót kitárva csak azt látom, hogy olyan, mintha tele lenne a ruháimmal, de a darabok nem illenek össze. Az egyik lyukas, a másik elszakadt, a harmadikat elfelejtettem kivasalni, a negyediknek a színe semmihez sem illik, az ötödiket még egyszer sem vettem fel, a hatodikat nem is szeretem.
Tehát valami nincs rendben. Mi a megoldás arra, hogy ne kelljen majdnem minden nap átélni ezt a traumát?
Ha ti is hasonlóan éreztek, szánjatok rá egy délutánt vagy egy hétvégét (kinek mennyi időre van szüksége), hogy átnézzétek azt a sok holmit, amit felhalmoztatok a szekrényben.
Csoportosítsátok át a ruhadarabokat:
Megmarad! A legegyszerűbb kategória. Ide tartoznak azok a ruhadarabok, amelyeket minden héten viseltek, történjék bármi.
Ki kell-e vasalni? Ha igen, akkor a következőkben mosás után inkább már vállfán is szárítsátok, mert az anyag kirúgja magát mire megszárad, és így a legtöbb esetben elkerülhető a vasalás, amivel nem kevés időt lehet megspórolni.
Alakítsd át! Ha valami nem tetszik egy ruhadarabban, nézegessetek ötleteket az interneten, biztosan találtok megfelelő megoldást, hogyan lehet használhatóvá alakítani.
Javítsd meg! Ha elszakadt, varrjátok meg! Nem érdemes tovább pakolgatni a szekrényben.
Kinőttem, kihíztam, kifogytam, meguntam! Ez gyakorlatilag az adományozás kategóriája. Tegyétek be őket egy zsákba, és vigyétek el egy használtruha gyűjtő konténerbe, adjátok be egy idősek otthonába vagy egy szeretetszolgálathoz. Ha közvetlenül ismertek rászorulókat, nekik is odaajándékozhatjátok.
Plusz tipp: A legtöbb hétköznapokon viselt ruhát megéri vállfán tárolni, hiszen így könnyen átlátható a repertoár. Ha szükséges, vásároljatok olyan darabokat, amelyek még szükségesek a ruhatárotok kiegyensúlyozásához, de kerüljétek a halmozást.
A későbbiekben érdemes azt a szabályt követni, hogy ha egy új ruhadarabot szereztek be, akkor egy régit elajándékoztok.
Minden nap kezdetét érdemes élvezni! Reggel még bármi megtörténhet, minden lehetséges. Ez mindig egy új kezdet.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!