Menü

Életmódtippek naggggyon lustáknak!

Az életmódváltásra buzdító tanácsokkal tele a padlás. Lájkolod a diétás sütiket, megnézel pár motivációs videót, aztán megtervezed, hogy sportolsz holnaptól. (és akkor abban a percben nagyon is úgy gondolod) De! A végén mégsem kezded el. Tudom, megnéztem az idővonaladat a közösségi oldalon. Gyere, beszélgessünk!

Ha ennyire szeretnéd, miért nem vágtál bele eddig? Persze tudom én, ma nincs időd. Elhiszem. Ezért adok villámgyors tippeket. Ezekhez tényleg nem szükséges túl nagy idő-és energiaráfordítás! Bebizonyítom!

VÍZ. Igyál vizet. Sokat. A csapból is ez folyik. Szó szerint és átvitt értelemben is. Legyen a táskádban, az asztalodon, az ágyad mellett, a konyhapulton, a kocsiban. Magamból kiindulva tudom, hogy el lehet felejteni, de amikor már szomjas vagy, az nagyon késő! Én nem tudok egyszerre sokat inni, nem tudok lehúzni egy fél literes flakont, de tudok kortyolgatni, ötpercenként, tízpercenként. Ilyen nagyon piciben csinálom, mert nekem se ment eddig sehogyse.

Ha már a fejed fáj, hiába bánod, hogy nem ittál eleget.

Most a vízfogyasztó applikációkkal meg az okostelefon-emlékeztetőkkel hadd ne jöjjek, elég okosak vagyunk anélkül is, hogy valami csipogjon mindig. Legyen a kezünkben vagy kezünk ügyében az a víz és pont.

MOZOGJ. A séta is jó. Meg egy tekerés otthon a szobabicajon az esti híradó alatt. (vagy esti mese alatt, ahogy nálunk szokás, egy-két "Bogyó és Babócát" is végig lehet tekerni, súlyzózni vagy hasazni.) Menj gyalog boltba. Sétálj a munkahelyedre. Lépcsőzz lift helyett. Menjetek autó nélkül oviba, suliba. Tízezer lépés! Tudod, ennyi minden nap kell. Most mennyinél tartasz vajon?

ALUDJ! Éjfél előtt feküdj le és aludj. Valld be magadnak, hogy nem éri meg a hajnalba nyúló chat és közösségi oldal, filmnézés, telefonozás, másnap csak fejfájással, rossz kedvvel és minimum két erős kávéval ébrednél fel, kell ez a kifáradt mellékvesének, rendetlenül működő pajzsmirigynek? Ugye, hogy nem.

Hányadik tipp jön? 4. VITAMINOK! Nem a szintetikus bogyókat akarom javasolni, hanem elsősorban a gyümölcsöket, zöldségeket, de a piacon lévő számtalan multivitamin készítmény is megkönnyíti a vitaminbeviteledet, léteznek hozzáadott cukortól mentes gyümölcslevek és egészen iható zöldséglevek is. Válogass!

Azt aláírom, hogy kevés az időnk. Azt is tudom, milyen mikor fárasztó napod volt. A gyerekek is rajtunk ugrálnak, a munkahely is leszív bennünket, de a sport és néhány életmódváltó tipp azt az érzést adja, hogy ma is adtam valamit magamnak, valami minőségit a testemnek, lelkemnek, hogy volt magamra tíz vagy húsz percem. Hogy lehetőségeimhez képest odafigyeltem. Hogy a körülményekhez képest megtettem, amit tudtam. Ennyi tényleg kell és kezdetnek nagyon is jó!

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.