5 totális változás, amikor gyereked lesz
- Dátum: 2018.06.11., 19:59
- 6. gyerek, aggódalom, alvás, anya, anyai, baba, betegség, bevásárlás, bulizás, fáradtság, féltés, ivás, izzadás, képek, ösztön, pihenés, szuri, változás, vásárlás
Feljegyzések egy újdonsült anyuka naplójából...
Minden nő életében hatalmas változás, amikor anya lesz. Előtte sok klisét hallunk, és ezek közül vannak dolgok, amik tényleg megtörténnek, de vannak, amikről sose gondoltad volna, hogy veled is úgy lesz. De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban, a mindennapokban?
1)Ha kapsz egy kis kimenőt, vagy elmész egyedül bevásárolni – természetesen élelmiszert és nem ruhát, akkor is rohansz. Tulajdonképpen mindent rohanva csinálsz.Ha véletlenül megengeded magadnak, hogy elmész ruhát vásárolni, akkor a női osztályról- valahogyan- az gyerekosztályra keveredsz és végül 10 kisruhával távozol
.
2)Ha véletlenül sikerül éjjel egyhuzamban 6 órát aludnod, már úgy ébredsz, mint Csipkerózsika; kipihenten, feltöltődve, tele energiával, mintha 15 órát aludtál volna.Persze, ez a 6 óra, ha össze is jön, inkább darabokban, és fél-1 órás délelőtti vagy délutáni szunyókálásokkal együtt. De inkább 4-5 óra.
3)Amikor az első 3 hónap után elmehetsz bulizni, akkor is csak a kicsin jár az eszed, hogy alszik-e. Mivel a szoptatás miatt naponta 4-5 liter folyadékot iszol, a fesztiválozás idejének nagy részét az veszi el, hogy ásványvízért és gyümölcsléért állsz sorba és soha nem elég a fél literes palack. Hogy bírd energiával, állandóan eszel és végül szószerint a kispadon végzed és sültkrumplit zabálsz, már csak a látszat kedvéért is, hogy nem azért ülsz fél órát, mert iszonyatosan fáj a hátad és a lábaid.
4)Amikor orvoshoz viszed a gyereket, min. 5 litert izzadsz a készülődés és az ottlét alatt, még ha egyszerűen csak oltást kap vagy a szokásos ellenőrzés van. Ha valami gond van, akkor ennek dupját izzadod le. Ha fájdalmat okoznak a gyerekednek, pl. vért vesznek tőle vagy szurit kap, sokkal jobban izgulsz előtte, és többszörösen fáj és rosszul esik neked, mintha te lennél az elszenvedő fél.
5)Ha éppen rossz napotok van és állandóan nyűgös a gyerek, akkor legszívesebben megszűnnél létezni, elmenekülnél, vagy a hátad közepére kívánod az egészet; viszont ha nyugodt napotok van, nagyokat alszik a kicsi és tudsz tenni-venni, főzni, egyedül lenni kicsit magaddal, akkor azon kapod magad, hogy egy idő után már a róla készült képeket és videókat kezded el nézegetni a telefonodon és azon mosolyogsz, hogy milyen cuki és mennyire imádod, és alig várod, hogy felébredjen és újra magadhoz öleld.
/Szerző: Gősi Gabriella/
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.