Egy pár, akik a válás után is készítenek közös családi fotókat
A család minden, még akkor is, ha a hivatalos papírok szerint már nem vagyunk „egyek”. Victoria Baldwin, volt férje, Adam Dyson és 4 éves fiuk, Bruce a szülők néhány évvel ezelőtti válása után is még mindig készítenek közös családi fotókat. Victoria szerint fontos, hogy tartsák a hagyományokat, hiszen kettejük között végleges kötődés alakult ki.
„Nem vagyunk szerelmesek, nem mindig értünk egyet, nem vagyunk legjobb barátok, és néha még nem is kedveljük egymást.” – írta egy Facebook posztjában, ami gyorsan terjedt az interneten. „De tudjátok mik vagyunk? Örökre egymáshoz vagyunk kötve emiatt a gyönyörű, okos, szenvedélyes, vicces fiú miatt.” A fotókészítési hagyományuk még azelőttre nyúlik vissza, hogy Bruce megszületett volna.
A válás után Victoria, aki az alaszkai hadseregnél szolgál, meg akarta tartani ezt a szokást. „Volt egy családi fotónk 2013-ból, mielőtt Bruce betöltötte volna az egyet, azután jött egy következő 5 hónapos bevetés, újabb szeparálódás a családtól, és 2015 tavaszán váltunk el. Akkor jöttem rá, hogy nem is készült rólunk hivatalos fénykép, mindig csak telefonnal készítettük őket. Gyorsan lefoglaltam egy időpontot Bruce-nak és magamnak, és küldtem egy SMS-t Adamnak, hogy ha van kedve, csatlakozzon, és ő is készíttethet fotót a fiával. Remek ötletnek tartotta, és a közös családi fotó természetesnek döntésnek tűnt.”
Az elképzelés nagyon szép, de mi fog történni, ha valamelyikük életébe belép egy új ember? „A válás óta egyikünk sem kezdett még hosszú kapcsolatba, de mindketten egyetértünk abban, hogy a későbbi családi fotókon az új személy is szerepelni fog.”
Pozitív és negatív
Victoria fotói és posztja rohamosan terjedtek el világszerte. „Számtalan üzenetet kaptam hasonló tapasztalattal rendelkező Anyukáktól, amelyben tanácsot kérnek tőlem, hogyan tudnák fejleszteni szülői kapcsolataikat a gyermeknevelés terén. Tudni, hogy rengeteg idegen ember életét pozitívan befolyásoltam, reményt adtam nekik, rendkívüli érzés, és büszke vagyok erre!”
Természetesen nem minden visszajelzés volt ennyire pozitív – végülis a közösségi médiáról beszélünk, és Victoria bevallotta, hogy a negatív hozzászólások miatt néhány lépést hátrafelé is tett. „Nagyon rossz azt olvasni, hogy az emberek úgy gondolják, sérülést okozok Bruce-nak vagy összezavarom őt. Bár tudnák! Ő egy lenyűgöző gyerek, semmi aggodalom nincs bennem emiatt. Ettől függetlenül, még mindig nehéz ezeket olvasnom.”
Mindezek ellenéri Victoria úgy gondolja, hogy a fotók segítenek a fiának szülei válásának feldolgozásában. „Úgy gondolom, hogy ez egy remek példa arra, hogy Adam és én kiállunk mellette. Szereti, amikor együtt vagyunk, de azokat a különleges pillanatokat is élvezi, amiket az anyukájával és az apukájával tölt külön-külön.”
Forrás: edition.cnn.com
A kép illusztráció, nem a történet szereplőit ábrázolja.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.
Túl gyors világ, túl gyors gyerekek – A korai érés jelensége

„Milyen nagy már!” „Kész férfi/nő” – halljuk gyakran a megállapítást ismerős/ismeretlenektől hétköznapi szituációkban. A mai fiatalság a viselkedésben és érdeklődésben is egyre korábban érnek, sokkal fejlettebbek is. Eltűnő gyerekkor: Miért nőnek fel túl gyorsan a mai fiatalok?