Menü

Divat, hogy mit sportolunk?

Sporttrend - ismerős Önnek ez a fogalom? Igen, létezik ilyen, és itt most nem a fittneszruházatra gondolunk. Az aktuális korok divatja jelentősen befolyásolja azt, hogy mit sportolnak az emberek. Minden időszaknak megvoltak a maga közkedvelt irányzatai, amik végül elavultak, és valami más, valami újabb ütötte fel a fejét. Ez szép és jó - de azért figyeljünk oda a testünkre - és a lelkünkre - , mielőtt bármiféle módit követünk.

Hol vannak már a régi idők, amikor a pár perces közvetített tévétornára mozogtak az emberek a susogós szabadidőnadrágban...? Ez is a letűnt korok egyik emléke, amelyre inkább az idősebb korosztály tud visszaemlékezni. Bíró Ica edzései, vagy callanetics, csak hogy egy-egy olyan példát említsünk, amit sokan vissza tudnak idézni, de már kevesen alkalmazzák. Sokáig a pilates volt a porondon, vagy a karate, de már ezek is továbbfejlődtek valamilyen módon.


A jógázás "menő", de az a "legmenőbb", ha egészségesnek érzed magad tőle

Jelenleg inkább a jóga rengetegféle irányzata, és a küzdősportok sokárnyalatú módozata éli aranykorát. Átalakult a konditermi edzés népszerűsége is - egyre több nő keresi fel az edzőtermeket, ma már nem csak a fekvenyomópadon társalognak egymással a férfiak, hanem az itteni edzés is igényesebbé vált. Merjük remélni, hogy a változást nem csupán a divat (és a profit) diktálja, hanem az ismeretek bővülése is hozzájárul.

Egy azonban biztos: mindenféle irányzat ellenére elsősorban saját magunkat figyeljük: mennyire érezzük jónak, egészségesnek, testhezállónak az adott mozgásformát? Mennyire tart fitten bennünket, mennyire terhel le kellemesen, hogyan hat a mozgásrendszerünkre, a szervezetünkre? Lehet, hogy menőnek számítanak bizonyos irányzatok, valamint az azzal elérhető testi eredmények, de a saját egészségünk és örömérzetünk legyen fontosabb a divatnál!

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.